Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2020, 18:42

autor: Entelarmer

WoW otrzymał wielką aktualizację 8.3 z nowymi rasami

Firma Blizzard wypuściła aktualizację Visions of N'zoth dla gry World of Warcraft. Patch 8.3 wprowadza m.in. dwie rasy sprzymierzone oraz możliwość starcia z grozą N'Zotha w ramach nowego rajdu, napaści i tzw. Horrific Visions.

Wizje N’Zotha nawiedziły Azeroth. - WoW otrzymał wielką aktualizację 8.3 z nowymi rasami - wiadomość - 2020-01-16
Wizje N’Zotha nawiedziły Azeroth.

Oczekiwanie na zapowiedziany w zeszłym roku dodatek Shadowlands wciąż trwa, ale i bez niego gracze World of Warcraft mogą liczyć na sporo nowości. Dziś bowiem zadebiutowała aktualizacja 8.3 zatytułowana Visions of N’Zoth, mająca zwieńczyć historię rozszerzenia Battle for Azeroth. Zgodnie z tradycją, firma Blizzard udostępniła garść materiałów przybliżających zawartość oraz historię uaktualnienia, w którym staniemy do walki z uwolnionym Przedwiecznym Bogiem N’Zothem. Wśród nich, rzecz jasna, znalazł się zwiastun – możecie go obejrzeć poniżej.

O większości nowości wprowadzonych przez patch 8.3 pisaliśmy już przy okazji zapowiedzi w październiku. W grze pojawiły się dwie nowe rasy sprzymierzone w postaci vulpera (humanoidalnych lisów fenków wspierających Hordę) oraz mechagnomów (czyli mniej lub bardziej zmechanizowanych gnomów). W ich przypadku zabawę zaczynamy od 20. poziomu, przy czym za odblokowanie ich otrzymamy unikalne wierzchowce, a za osiągniecie 110. poziomu – specjalne zbroje (Heritage Armor). Na marginesie – nabywcy edycji przedpremierowej Shadowlands otrzymają też możliwość przemienienia w rycerzy śmierci nie tylko bohaterów z ras sprzymierzonych, ale też pandarenów.

Ostatnia duża aktualizacja Battle for Azeroth pozwala przygotować się na premierę kolejnego dodatku. - WoW otrzymał wielką aktualizację 8.3 z nowymi rasami - wiadomość - 2020-01-16
Ostatnia duża aktualizacja Battle for Azeroth pozwala przygotować się na premierę kolejnego dodatku.

Co się tyczy nowych aktywności, tych zdecydowanie nie brakuje. Główną atrakcją jest nowy, złożony z 12 bossów rajd w mieście Ny’lotha, którego zwieńczeniem jest bitwa z samym N’Zothem. O jego wpływie na Azeroth przekonamy się też w ramach Przerażających wizji (w oryg. Horrific Visions), przedstawiających wypaczone wersje miast Stormwind oraz Orgrimmaru. Są to wyprawy przeznaczone dla maksymalnie pięciu śmiałków (aczkolwiek można się na nie wybrać samotnie) w zakamarki umysłu N’Zotha. Ten, jak łatwo zgadnąć, nie pozostaje bez wpływu na bohaterów, nieustannie atakując ich mentalnie. W praktyce przekłada się to na spadek paska zdrowia psychicznego – im bardziej go ubywa, tym trudniejsza staje się instancja, aż w końcu zostajemy zmuszeni do opuszczenia wizji. Na szczęście zdobyte łupy pozwolą nam zyskać specjalne ulepszenia oraz legendarny płaszcz, dzięki którym będziemy mogli zapuścić się w dalsze zakamarki. Wspomniane odzienie powstanie dzięki pomocy powracającego Wrathiona (znanego rodzimym graczom Hearthstone’a jako Gniewion), będącego bohaterem animacji otwierającej historię aktualizacji (do obejrzenia poniżej). Jeśli zaś koszmary N’Zotha nie będą dla Was dostatecznym wyzwaniem, w dodatkowych lokacjach znajdziemy specjalne maski, które jeszcze bardziej utrudnią zabawę.

Anduin nie jest zachwycony swoim nowym „doradcą”. - WoW otrzymał wielką aktualizację 8.3 z nowymi rasami - wiadomość - 2020-01-16
Anduin nie jest zachwycony swoim nowym „doradcą”.

Poza nowościami wspomnianymi w październiku (oprócz powyższych uwzględniających m.in. kolejne napaści dla postaci na 120. poziomie doświadczenia oraz zmodyfikowany dom aukcyjny) aktualizacja wprowadza nową statystykę dla przedmiotów – zepsucie (Corruption). Mający ją ekwipunek może dać graczom wielką moc, ale ceną za to są dodatkowe utrudnienia. Na początku będą to różnego rodzaju negatywne efekty pokroju spowolnienia po otrzymaniu obrażeń, ale na wyższych poziomach spaczenia możemy spodziewać się wizyty agresywnych gości z Pustki. Na szczęście będziemy mogli ograniczyć zły wpływ zepsucia, a nawet usunąć je całkowicie. Jednakże ta druga opcja sprawi, że przedmiot utraci też bonusowe efekty.

Pełną listę nowości wprowadzonych w aktualizacji 8.3 znajdziecie w angielskiej wersji językowej na oficjalnej stronie produkcji. Dodatki te powinny umilić graczom oczekiwanie na kolejne rozszerzenie, mające zadebiutować w tym roku i wprowadzić spore zmiany w grze, wliczając w to przebudowę systemu rozwoju postaci. To jednak kwestia przyszłości – na razie nie podano nawet dokładnej daty premiery Shadowlands.