Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2019, 14:37

autor: Entelarmer

Nowe rasy w World of Warcraft - Blizzard zapowiada patch 8.3

Firma Blizzard zaprezentowała Visions of N'zoth, czyli kolejną aktualizację gry World of Warcraft. Patch 8.3 wprowadzi m.in. nowe rasy sprzymierzone, ulepszony dom aukcyjny oraz sporo atrakcji powiązanych z tytułowych Przedwiecznym Bogiem.

Nie da się ukryć, że w ostatnich tygodniach uwaga graczy World of Warcraft skupia się na klasycznym wariancie tej produkcji. Fanów tegoż powinno ucieszyć najnowsze ogłoszenie twórców. Ion Hazzikostas z firmy Blizzard poinformował, że instancja Dire Maul pojawi się w grze już 15 października. Pierwotnie miała ona być częścią drugiego etapu aktualizacji, obejmującego również system honoru oraz światowych bossów. Jednakże twórcy postanowili udostępnić go nieco wcześniej, co powinno osłodzić oczekiwanie na resztę zawartości.

WoW Classic radzi sobie świetnie, ale twórcy nie zapominają o głównej grze. - Nowe rasy w World of Warcraft - Blizzard zapowiada patch 8.3 - wiadomość - 2019-10-08
WoW Classic radzi sobie świetnie, ale twórcy nie zapominają o głównej grze.

Jednak myliłby się ten, kto oskarżałby Blizzard o porzucenie oryginalnego World of Warcraft na rzecz jego klasycznego odpowiednika. Przeciwnie, najnowszy materiał skupia się na kolejnym wielkim pakiecie zawartości do Battle for Azeroth w ramach aktualizacji 8.3, zatytułowanej Visions of N’ztoth. Zgodnie z nazwą, patch skupi się na walce z siłami powracającego Przedwiecznego Boga. Z tymi zmierzymy się choćby w ramach nowego rajdu w uśpionym mieście Ny’alotha, gdzie stawimy czoła dwunastu potężnym bossom i samemu N’zothowi.

Nim jednak zdecydujemy się na szturm stolicy Czarnego Imperium, będziemy mieli okazję spróbować swych sił w tytułowych wizjach. W ramach Przerażających wizji (Horrific Visions) zobaczymy, co może spotkać Azeroth, jeśli nie uda nam się pokonać N’zotha na przykładzie głównych miast Przymierza oraz Hordy: Ogrimmaru oraz Stormwind. Na wyprawy w najciemniejsze zakamarki umysłu Przedwiecznego Boga będziemy mogli wybrać się nawet samotnie, niemniej nie spodziewajcie się łatwej przeprawy nawet w większej grupie. Bowiem prócz namacalnych wrogów będą nam przeszkadzać ataki mentalne ze strony N’zotha, które wypaczą nie tylko postrzeganie świata przez bohaterów, ale też mechanikę rozgrywki. Na szczęście złowrogi wpływ będziemy stopniowo ograniczać dzięki specjalnym ulepszeniom, w tym legendarnemu płaszczowi, w którego stworzeniu pomoże powracający Wrathion (albo Gniewion jak chcą tłumacze Hearthstone’a).

Armie N’Zotha wkrótce przypuszczą zmasowany atak na Azeroth. - Nowe rasy w World of Warcraft - Blizzard zapowiada patch 8.3 - wiadomość - 2019-10-08
Armie N’Zotha wkrótce przypuszczą zmasowany atak na Azeroth.

Prócz tego oraz nowych napaści (Assaults) na placówki Tytanów główną atrakcją jest zapowiedź dodania dwóch ras sprzymierzonych, po jednej dla każdej frakcji. Szeregi Hordy zasilą Vulpera, czyli człekokształtne lisy fenki z pustyni Vol’dun. Natomiast siły Przymierza wspomogą mechagnomy, czyli w pełni lub częściowo zmechanizowane gnomy, dotychczas dążące do całkowitego porzucenia śmiertelnego ciała. Tak jak w przypadku innych sprzymierzonych ras, należący do nich bohaterowie rozpoczną zabawę na 20. poziomie doświadczenia, lecz dostęp do nich uzyskamy dopiero po wypełnieniu powiązanych z tymi stronnictwami misji. W przypadku Vulpera będziemy musieli ich wesprzeć w walce z zniewalającymi ich sethrakami, zaś mechagnomy dołączą do nas jeśli pomożemy im obalić szalonego króla Mechagona.

Gnomy postanowiły wrócić do swoich nieorganicznych korzeni. - Nowe rasy w World of Warcraft - Blizzard zapowiada patch 8.3 - wiadomość - 2019-10-08
Gnomy postanowiły wrócić do swoich nieorganicznych korzeni.

Wśród innych zmian z aktualizacji 8.3 wyróżnia się gruntowna przeróbka domu aukcyjnego. Obecnie jeśli ktoś wystawia określoną liczbę sztuk danego przedmiotu, gracze muszą zakupić cały zestaw od sprzedającego. Jeśli więc, przykładowo, potrzebujemy 30 sztuk danego surowca, a w ofercie są tylko grupy po 25 egzemplarzy, nie mamy innego wyboru, jak nabyć dwa takie pakiety. Co gorsza, jeśli zamiast tego pragniemy zdobyć kilkaset sztuk, musimy mozolnie przedzierać się przez setki ofert i osobno kupować każdy pojedynczy pakiet, co jest równie uciążliwe, co czasochłonne. Blizzard zamierza więc zrezygnować z listy pojedynczych aukcji na rzecz okna pokazującego dostępność danego przedmiotu w interesującej nas cenie (podobne rozwiązanie znamy choćby z rynku społeczności na Steamie). To pozwoli też na rozdzielanie pakietów przedmiotów od jednego kupującego. Ponadto gracze będą mogli stworzyć listę ulubionych nabytków, co pozwoli na dokonanie szybszych zakupów.

Wyprawy do domu aukcyjnego w końcu przestaną być drogą przez mękę. - Nowe rasy w World of Warcraft - Blizzard zapowiada patch 8.3 - wiadomość - 2019-10-08
Wyprawy do domu aukcyjnego w końcu przestaną być drogą przez mękę.

Prócz tego patch wprowadzi m.in. heroiczny wariant instancji Darkshore Warfront oraz kolejny sezon rozgrywek PvP. Nie wiemy jeszcze, kiedy te nowości zawitają do gry, ale być może dowiemy się tego wkrótce. Na razie Visions of N’zoth trafiło na Publiczny Serwer Testowy World of Warcraft.