Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2020, 10:10

autor: Pri

Exploit w WoW – gracz bez zbroi zabija przeciwników „na strzała”

Gracz WoW-a i youtuber Rextroy znalazł exploit, dzięki któremu nagim bohaterem powala przeciwników jednym ciosem.

Rextroy to gracz w World of Warcraft, który jest również aktywny w serwisie YouTube, gdzie wstawia porady i swoje osiągnięcia w grze. W zeszłym tygodniu opublikował film, w którym podczas raidu wykorzystał exploit i pokonał bossa jednym ciosem, zadając mu 115 mln obrażeń. Tym razem znalazł sposób, aby bez żadnej zbroi zabijać innych graczy pojedynczym atakiem.

Rynsztunek i możliwość zdobywania coraz lepszego wyposażenia odgrywają dużą rolę w grach RPG i MMORPG. Statystyki postaci nie są podnoszone jedynie przez zdobywanie kolejnych poziomów, często to właśnie uzbrojenie ma decydujący wpływ na siłę czy wytrzymałość bohatera.

World of Warcraft: Battle for Azeroth korzysta z systemu skalowania statystyk, dzięki któremu im gorzej wyposażeni są gracze, tym bardziej gra wzmacnia ich ataki i umiejętności. W związku z tym naga postać otrzymuje ogromnego buffa, sięgającego nawet ponad 200% bazowych parametrów; dodatkowo rośnie też prawdopodobieństwo udanych ciosów krytycznych. W praktyce działa to poprawnie, ale Rextroy odkrył, że wzmocnienie z równą mocą działa również na bronie jednorazowego użytku, takie jak granaty. Ich statystyki są stałe i niezależne od tego, co nosi postać, a gdy dodatkowo wpłynie na nie buff, stają się, mało powiedzieć, mocno przesadzone. Zwłaszcza że zadają obrażenia nie jednemu przeciwnikowi, ale wszystkim w pewnym zasięgu.

Właśnie ten exploit został wykorzystany przez Rextroya. Zauważył przy tym, że zasada odnosi się również do atakowania środków transportu i obiecał zbadać to w następnym filmie.

Exploit w WoW – gracz bez zbroi zabija przeciwników na strzała - ilustracja #1
Jakie bugi czekają graczy w World of Warcraft: Shadowlands?

Niedopatrzenie zostało już naprawione przez twórców, jednak jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda niemalże nagi paladyn, rozkładający wrogów na łopatki, możecie przekonać się za sprawą filmu Rextroya, wstawionego powyżej. W opisie znajdują się także dodatkowe szczegóły dotyczącego tego exploita.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Poradnik do gry