Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2018, 17:40

autor: Góral

Dauntless - wkrótce start otwartej bety

Kooperacyjne RPG akcji Dauntless od studia Phoenix Labs zadebiutuje w maju w ramach otwartych beta-testów. Produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych.

Dauntless - wkrótce start otwartej bety - ilustracja #1
Dauntless w skrócie:
  • RPG akcji na komputery osobiste;
  • otwarta beta produkcji wystartuje 24 maja;
  • za projekt odpowiada studio Phoenix Labs, założone przez byłych pracowników BioWare, Riot Games i Blizzarda.

Pod koniec 2016 roku studio Phoenix Labs zapowiedziało Dauntless – RPG akcji inspirowane seriami Monster Hunter i Dark Souls, w którym walczymy ze stworami znanymi jako Behemoths. Od jakiegoś czasu trwają zamknięte beta-testy produkcji, do których można się dostać, inwestując w jeden z pakietów Founder’s Pack. Jeżeli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy, to mamy dla Was dobre informacje. 24 maja rozpocznie się otwarta beta. Tytuł udostępniany będzie w ramach modelu free-to-play na komputerach osobistych.

Prace nad Dauntless trwają od ponad czterech lat, a od września 2017 roku deweloperom pomagają uczestnicy zamkniętej bety. Deweloperzy zdradzili, że do tej pory wzięło w niej udział przeszło 100 tysięcy graczy, z czego 75 tysięcy to fani, którzy skusili się na zakup Founder’s Pack. W momencie startu otwartych testów nie będzie możliwości kupna zestawów, ale testerzy zostaną wynagrodzeni za swoje zaangażowanie m.in. specjalnymi elementami kosmetycznymi przyznawanymi w oparciu o postępy poczynione podczas zabawy. Szczegóły na ten temat mamy poznać wkrótce.

Przed startem otwartej bety ukaże się jeszcze aktualizacja dodająca zawartość Evergame (stale rozwijający się świat z nowymi zadaniami i aktywnościami), a także wprowadzająca duże zmiany do systemu progresji. By dokładnie przetestować wszystkie nowinki, serwery produkcji zostaną wyczyszczone 2 maja (w dniu premiery patcha). Dodatkowo 22 maja deweloperzy usuną dane raz jeszcze, przygotowując grę na premierę otwartej bety.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że studio Phoenix Labs zostało założone przez trzech deweloperów – Jessego Houstona (wcześniej pracował m.in. w firmach Ubisoft i BioWare), Seana Bendera (Riot Games) oraz Robina Mayne’a (BioWare i Riot Games). Ponadto w zespole znajdują się ludzie z Capcomu czy Blizzarda, czyli jest to całkiem doświadczona ekipa.

  1. Oficjalna strona gry Dauntless