Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2018, 18:09

autor: Vergil

Divinity Original Sin 2 doczeka się oficjalnej polonizacji

Zespół Larian Studios potwierdził, że Divinity: Original Sin II doczeka się oficjalnej polonizacji. Tym samym prace nad fanowskim tłumaczeniem, które trwały od września 2017 roku, zostały przerwane.

Świetna wiadomość dla wszystkich, którzy do tej pory omijali Divinity: Original Sin II ze względu na brak polskiej wersji językowej. Ekipa, która przygotowywała fanowskie tłumaczenie tej produkcji, poinformowała na swoim facebookowym fanpage'u, że otrzymała potwierdzenie od Larian Studios, iż produkcja doczeka się oficjalnej, polskiej wersji językowej. Niestety w wiadomości przesłanej od deweloperów próżno szukać jakichkolwiek konkretów – autorzy potwierdzili jedynie, że takowa zostanie wydana. Tłumacze postanowili więc przerwać pracę i dołączyć do grona oczekujących na oficjalną polonizację. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy polskiej wersji doczeka się wyłącznie pecetowa wersja gry, czy też lokalizacja obejmie zapowiedziane niedawno edycje konsolowe. Swoją drogą – dzięki za cynk, karvimaga!

Oficjalna polska wersja językowa Divinity: Original Sin II powinna powiększyć grono odbiorców znad Wisły. - Divinity Original Sin 2 doczeka się oficjalnej polonizacji - wiadomość - 2018-04-12
Oficjalna polska wersja językowa Divinity: Original Sin II powinna powiększyć grono odbiorców znad Wisły.

Gry RPG mają to do siebie, że chcąc w pełni cieszyć się ich walorami, należy dobrze (lub nawet bardzo dobrze) znać język, w którym zostały wydane. To samo tyczy się Divinity: Original Sin II. Nic dziwnego, że grupa fanów postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i opracować własne tłumaczenie tej produkcji, dzięki czemu mogłaby ona trafić do szerszego kręgu odbiorców. Od września 2017 roku autorzy spolszczenia publikowali na łamach Facebooka informacje o poczynionych przez siebie postępach, a także pierwsze materiały ze swojego dzieła; udostępnili nawet jego wersję 0.1, ochrzczoną mianem „prezentacyjnej”, którą znajdziecie pod tym adresem.

Divinity: Original Sin II zadebiutowało we wrześniu 2017 roku. Produkcja zdobyła uznanie recenzentów, co przełożyło się na doskonałą sprzedaż – gra okazała się nie tylko największym debiutem w historii zespołu Larian Studios, lecz także udało jej się przekroczyć magiczną barierę miliona sprzedanych egzemplarzy (i to po nieco ponad dwóch miesiącach od premiery). Wersje konsolowe z pewnością podbiją osiągnięty przez nią wynik.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Divinity
  2. Poradnik do gry Divinity: Original Sin II
  3. Recenzja gry Divinity: Original Sin II – RPG roku