Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2018, 18:36

autor: Góral

Warhammer Vermintide 2 ma już milion graczy

Twórcy gry Warhammer: Vermintide 2 pochwalili się, że w ciągu kilku tygodni produkcja dorobiła się grona miliona graczy. Ponadto opublikowali infografikę z kilkoma ciekawostkami.

Wincyj graczy, wincyj! - Warhammer Vermintide 2 ma już milion graczy - wiadomość - 2018-04-13
Wincyj graczy, wincyj!

Od momentu premiery Warhammer: Vermintide 2 na komputerach osobistych na początku marca, informowaliśmy kilka razy o sukcesie gry. Kilka dni po debiucie okazało się, że na zakup skusiło się ponad 500 tysięcy osób, a niedługo później dowiedzieliśmy się, że projekt wygenerował większy przychód niż część pierwsza przez ponad dwa lata. Deweloperzy ze studia Fatshark mieli już się z czego cieszyć, ale dziś pochwalili się zaktualizowanymi wynikami sprzedaży. Zainteresowanie produkcją utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i Warhammer: Vermintide 2 ma już ponad milion graczy.

Z tej okazji opublikowano widoczną poniżej infografikę. Możemy z niej wyczytać, że najwięcej fanów tytuł ma w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Rosji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Gracze logowali się ponad 15 milionów razy, zebrali 373 miliony przedmiotów i 11650 razy ukończyli Skittergate na poziomie Legendarnym.

Warhammer Vermintide 2 ma już milion graczy - ilustracja #2

Przypominamy, że Warhammer: Vermintide 2, a także część pierwsza, to gry akcji FPP przeznaczone głównie do zabawy w ramach współpracy. Gracze trafiają do mrocznego świata, w którym muszą stawić czoła rozmaitym potworom, w tym skavenom, które rozpanoszyły się w miastach Ubersreik (jedynka) i Helmgart (dwójka). Obie produkcje zebrały sporo pochlebnych opinii, więc z pewnością warto się nimi zainteresować, jeżeli lubicie rozgrywkę w co-opie.

Warhammer: Vermintide 2 dostępne jest obecnie tylko na PC-tach w polskiej wersji językowej (napisy). Za jakiś czas gra ukaże się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.