Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2018, 11:59

autor: Adrian Werner

Warhammer Vermintide 2 olbrzymim sukcesem

Warhammer: Vermintide 2 to prawdziwy przebój. W niecałe dwa tygodnie gra wygenerowała większy przychód niż część pierwsza przez wszystkie lata od premiery, na trzech platformach sprzętowych. Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że na razie kontynuacja dostępna jest tylko na PC.

Gra sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. - Warhammer Vermintide 2 olbrzymim sukcesem - wiadomość - 2018-03-22
Gra sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Zespół Fatshark ma powody do zadowolenia. Jego najnowsza produkcja, czyli kooperacyjna gra akcji Warhammer: Vermintide 2, okazała się prawdziwym przebojem. Prezes studia Martin Wahlund w wywiadzie dla serwisu PC Games Insider poinformował, że niecałe dwa tygodnie wystarczyły, aby projekt wygenerował większy przychód niż część pierwsza od czasu jej premiery.

Jest to dla zespołu ogromne osiągnięcie, gdyż Warhammer: The End Times - Vermintide ukazało się 2,5 roku temu. Co więcej, gra dostępna jest nie tylko na pecety, ale również na konsole Xbox One i PlayStation 4, podczas gdy kontynuacja wydana została na razie wyłącznie na PC.

Martin Wahlund źródeł sukcesu upatruje w dwóch rzeczach. Po pierwsze, gra jest wyraźnie lepsza od pierwowzoru. Po drugie, część pierwsza mimo wszystko była dobrą produkcją, gromadząc wokół siebie liczne i oddane grono fanów, którzy teraz zachęcają innych graczy do zakupu „dwójki”.

WARHAMMER: VERMINTIDE 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Fatshark
  2. Wydawca: Fatshark
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 8 marca 2018 r.
  6. Data premiery na konsolach: 2018 r.

Według danych serwisu Steam Spy, sprzedaż Warhammer: Vermintide 2 wynosi ok. 700 tysięcy i szybko rośnie. Do tego społeczność graczy jest liczna i bardzo aktywna. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w tytuł ten bawiło się 44 tys. osób. Warto dodać, że pierwsza część rozeszła się w ponad 2 mln egzemplarzy, ale duża część z nich zakupiona została po mocno obniżonej cenie, a do tego projekt był także dostępny w promocji Humble Bundle. Dlatego przychody z kontynuacji są wyższe, pomimo prawie trzykrotnie mniejszej liczby sprzedanych egzemplarzy.

Przypomnijmy, że Warhammer: Vermintide 2 ukazało się 8 marca. Tytuł dostępny jest wyłącznie na pecety i posiada lokalizację kinową (polskie napisy). Twórcy mają w planach wydania na konsole Xbox One i PlayStation 4, ale na razie nie wiemy, kiedy możemy się ich spodziewać.

  1. Oficjalna strona gry