Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2017, 10:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Divinity: Original Sin II z milionem sprzedanych egzemplarzy

Studio Larian poinformowało, że jedna z najlepiej ocenianych gier bieżącego roku - Divinity: Original Sin II - rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

Sukces Divinity: Original Sin II z pewnością zachęci twórców do stworzenia trzeciej części. - Divinity: Original Sin II z milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2017-11-29
Sukces Divinity: Original Sin II z pewnością zachęci twórców do stworzenia trzeciej części.
Divinity: Original Sin II w skrócie:
  • klasyczne RPG dostępne na komputerach osobistych;
  • za tytuł odpowiada studio Larian;
  • gra w dwa miesiące sprzedała się w ponad milionie egzmeplarzy.

W połowie września na komputerach osobistych zadebiutowała gra Divinity: Original Sin IIjedna z najlepszych produkcji bieżącego roku. Projekt zgarnął mnóstwo bardzo dobrych opinii i zdecydowanie jest tytułem, który fani gatunku RPG powinni mieć w swojej kolekcji. Na szczęście myślą tak nie tylko recenzenci, ale i sami gracze, którzy zakupili ponad milion egzemplarzy. Wesołą nowinę deweloper przekazał na Twitterze, publikując widoczny poniżej wpis. Produkcja dostępna jest na Steamie oraz w wersji bez DRM na GOG-u, jednak zdecydowanie większą popularnością cieszy się na pierwszej z wymienionych platform. W serwisie Steam Spy możemy wyczytać, że projekt w swojej bibliotece ma około 925 tysięcy osób. Sukces jest więc spory, zwłaszcza że od premiery minęły dopiero dwa miesiące, a poza tym nie jest to produkcja kierowana do mas, a do określonego grona fanów RPG-ów w klasycznym stylu.

Pierwszy milion za nami. Teraz czas na drugi.
Pierwszy milion za nami. Teraz czas na drugi.

W ostatnim czasie fani gatunku mają powody do radości. Być może kolejne gry tego kalibru nie ukazują się każdego miesiąca, ale w 2014 roku doczekaliśmy się pierwszego, bardzo dobrego Divinity: Original Sin. W 2015 roku pojawiło się świetne Pillars of Eternity. Rok później otrzymaliśmy udane Tyranny, a w lutym tego roku Torment: Tides of Numenera. Warto jeszcze wspomnieć o przyzwoitym Wasteland 2. Pamiętajcie również, że w przyszłym roku mamy się doczekać Pillars of Eternity II: Deadfire i The Bard's Tale IV. Ponadto najpewniej w 2019 roku pojawi się Wasteland 3. Krótko pisząc, jest i będzie w co grać.