Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2018, 16:26

autor: Góral

Divinity Original Sin 2 w tym roku na konsolach

Wydana we wrześniu 2017 roku gra RPG Divinity: Original Sin II ukaże się za kilka miesięcy na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W rozwinięciu znajdziecie zwiastun nowego wydania, szykowanego przez Larian Studios przy wsparciu firmy Bandai Namco.

Pierwsze Divinity: Original Sin zagościło na konsolach, to i drugie nie może być gorsze. - Divinity Original Sin 2 w tym roku na konsolach - wiadomość - 2018-04-05
Pierwsze Divinity: Original Sin zagościło na konsolach, to i drugie nie może być gorsze.
Divinity: Original Sin II w skrócie:
  • gra RPG od Larian Studios;
  • dostępna od września 2017 roku na PC-tach;
  • w sierpniu pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Znakomite PC-towe RPG Divinity: Original Sin II z września 2017 roku ukaże się na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, o czym poinformowała firma Bandai Namco na widocznym poniżej zwiastunie. Produkcja pojawi się na obu urządzeniach w sierpniu. Nowa wersja zaoferuje wszystko to, co oryginalne wydanie oraz „wiele wyczekiwanych poprawek i dodatków”, aczkolwiek szczegóły mamy poznać w późniejszym czasie. Z kolei na opublikowanym materiale wideo pochwalono się jedynie cytatami z wybranych recenzji, plus wspomniano o trybie co-op (cztery osoby przez sieć lub dwie lokalnie), dynamicznym split-screenie i arenie PvP. Czekamy zatem na dalsze konkrety.

Nie jest to pierwsze głośne RPG z ostatnich lat wydane pierwotnie na PC-tach, które doczeka(ło) się konsolowego wydania. Np. 8 maja na komputerach ukaże się Pillars of Eternity II: Deadfire, a pod koniec roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One i Switcha. Pierwsza część tej serii również pojawiła się na sprzęcie Sony i Microsoftu, podobnie zresztą, jak i Divinity: Original Sin - Enhanced Edition czy cykl The Banner Saga.

Akcja Divinity: Original Sin II rozgrywa się około tysiąca lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszym Original Sin. Gracze trafiają do krainy Rivellon, gdzie jako osoba władająca mocą pochodzącą ze Źródła muszą powstrzymać inwazję potworów z Pustki.

Tytuł jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji ostatnich lat. Gra oferuje mnóstwo zawartości, świetną turową walkę, kampanię, przy której spędzicie wiele godzin oraz wciągającą fabułę, na którą wpływ mają wybory dokonane podczas przygody. Divinity: Original Sin II osiągnęło duży sukces komercyjny, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition