Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2019, 16:45

autor: AlexB

Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści

Dziś piszemy o nowej aktualizacji do Anthem, sprzedaży SUPERHOT i SUPERHOT VR oraz rosnącej liczbie graczy w darmowym Dauntless. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Aktualizacja 1.2.0 do Anthem

Nowa łatka do Anthem jest już dostępna. - Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści - wiadomość - 2019-05-30
Nowa łatka do Anthem jest już dostępna.

Studio BioWare nie przerywa wsparcia dla Anthem. Sieciowa strzelanka TPP z elementami RPG otrzymała ostatnio na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One nowy patch, oznaczony numerem 1.2.0. Naprawia on mnóstwo błędów, związanych chociażby z poszczególnymi Fortyfikacjami oraz misjami, wprowadza szereg zmian w balansie, dodaje kolejne zadania i wiele więcej. Pełen spis ulepszeń i nowości, które znalazły się w najnowszej aktualizacji, znajdziecie na tej stronie.

Łatka 1.2.0 ma również przygotowywać grunt pod Kataklizm, czyli ogromne wydarzenie w Anthem, które wprowadzi nowe misje, nagrody oraz wyzwania. Miało ono wystartować jeszcze w tym miesiącu, lecz zważywszy na fakt, że do jego końca zostały dwa dni, wydaje się to mało prawdopodobne. Twórcy tłumaczą, że nie chcą się przesadnie śpieszyć i zamiast tego wolą najpierw poznać opinię społeczności. Dlatego też uruchomili na PC serwer testowy, na którym będzie można sprawdzić wybrane elementy, zanim trafią one do właściwej gry.

Jeśli jesteście ciekawi szczegółów na temat serwera testowego, Kataklizmu i innych nadchodzących zmian w Anthem, dziś około 22:00 w serwisach Twitch i Mixer odbędzie się transmisja na żywo, podczas której przedstawiciele BioWare opowiedzą nieco o aktualnym stanie gry i planach na przyszłość.

Wyniki sprzedaży SUPERHOT i SUPERHOT VR

W wywiadzie dla serwisu pcgamesinsider.biz Tomasz Kaczmarek ze studia SUPERHOT team zdradził, że nietypowa pierwszoosobowa strzelanka SUPERHOT od 2016 roku rozeszła się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w od 1,2 do 1,5 miliona egzemplarzy. Potwierdził on również wcześniejsze doniesienia, że do graczy trafiło 800 tysięcy sztuk specjalnej wersji tego tytułu na gogle do wirtualnej rzeczywistości, czyli SUPERHOT VR. Oznacza to, że łącznie seria może pochwalić się sprzedażą przekraczającą 2 miliony jednostek. Liczba ta jest pewna, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tytuł był rozdawany za darmo.

Ciekawostką jest to, że aż 40% z tych dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy przypada na PC, czyli pierwszą platformę, na którą SUPERHOT wyszło. Resztę należy podzielić na Xboksa One oraz PlayStation 4.

Dauntless z 6 milionami graczy

Liczba graczy w Dauntless stale rośnie. - Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści - wiadomość - 2019-05-30
Liczba graczy w Dauntless stale rośnie.

Dauntless idzie jak burza. Ledwie dwa dni temu informowaliśmy, że dystrybuowana w modelu free-to-play produkcja w stylu serii Monster Hunter od studia Phoenix Labs osiągnęła pułap 5 milionów graczy na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie Ona, a już wynik ten zwiększył się do ponad 6 milionów. Oznacza to, że w tydzień od premiery liczba osób, które zdecydowały się na sprawdzenie tytułu, skoczyła dwukrotnie w porównaniu z otwartą betą.

Dauntless w pierwszy tydzień od premiery zaliczyło również kilka innych interesujących kamieni milowych. Możecie je zobaczyć na specjalnej grafice przygotowanej przez twórców. Jest ona dostępna tutaj.

Przedstawiciele Phoenix Labs obiecują (via DSOG), że nie spoczną na laurach. Obecnie pracują nad poprawą optymalizacji, usprawnieniem połączenia sieciowego oraz innych elementów, na które uwagę zwrócili gracze.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Conan Unconquered
 2. Tiny Metal: Full Metal Rumble
 3. Mutant Year Zero: Seed of Evil
 4. Road to Guangdong
 5. Deep Sky Derelicts: Na rubieżach kosmosu
 6. Death Stranding
 7. 198X

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. This Land is My Land zwiastun #2
 2. Splitgate: Arena Warfare zwiastun na premierę
 3. RAD zwiastun #1
 4. Nether: The Untold Chapter zwiastun #1
 5. Layers of Fear 2 zwiastun na premierę
 6. Kingdom Come: Deliverance - A Woman's Lot zwiastun na premierę
 7. Void Bastards zwiastun na premierę
 8. Glorious Companions zwiastun #1
 9. Factory Town zwiastun #1
 10. Draugen zwiastun na premierę
 11. Death Stranding zwiastun z datą premiery (PL)
 12. Assetto Corsa Competizione zwiastun na premierę
 13. Ancestors Legacy: Saladin's Conquest zwiastun #1