Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 maja 2019, 17:41

autor: Frozen

Nowa, sieciowa wersja Fallout Shelter ukaże się tylko w Chinach

Latem tego roku ma się ukazać Fallout Shelter Online od chińskiego Shanda Games – kontynuacja popularnej gry free-to-play stworzonej przez firmę Bethesda Softworks. Wszystko wskazuje na to, że tytuł nie zostanie wydany poza Państwem Środka.

Made in China. - Nowa, sieciowa wersja Fallout Shelter ukaże się tylko w Chinach - wiadomość - 2019-05-30
Made in China.

O Fallout Shelter Online informowaliśmy po raz pierwszy w listopadzie 2017 roku. Przeznaczony wyłącznie na rynek azjatycki mobilny tytuł, bazujący na popularnej grze free-to-play stworzonej przez studio Bethesda Softworks, ma się ukazać latem tego roku w Chinach. JuiceHead, youtuber specjalizujący się w serii Fallout, przygotował filmik dokładnie opisujący nową produkcję, w którym możemy zobaczyć fragmenty gameplayu pochodzące z zamkniętej wersji beta.

Fallout Shelter Online, pomimo niemal identycznego wyglądu, różni się od swojego poprzednika pod wieloma względami. W grze wprowadzono mechaniki PvP oraz możliwość łączenia się w gildie. Nowy tytuł stawia też większy nacisk na eksplorację radioaktywnych pustkowi. Rozbudowany system questów oraz specjalne lokacje na mapie, stanowiące źródło cennych przedmiotów oraz punktów doświadczenia, zachęcają do częstego wychodzenia z bezpiecznego bunkra.

Pete Hines, wiceprezes studia Bethesda zapytany w zeszłym roku na Twitterze o to, czy Fallout Shelter Online ukaże się na Zachodzie, odpowiedział, że tytuł jest „produkowany w Chinach i dla Chin”.

Oryginalny Fallout Shelter był dla wydawcy ogromnym sukcesem finansowym. Według Todda Howarda, prezesa i producenta wykonawczego w Bethesda Game Studios, gracze uruchomili ten tytuł więcej razy niż wszystkie pozostałe gry z serii razem wzięte. Trudno uwierzyć, że studio mogłoby zrezygnować z wydania nowej wersji jednego ze swoich największych hitów poza Chinami. Zwłaszcza, że ostatnia produkcja online z tego samego uniwersum, Fallout 76, kolokwialnie mówiąc – okazała się niewypałem.

Jeśli Fallout Shelter Online ma się ukazać na Zachodzie, to prawdopodobnie usłyszymy o tym podczas konferencji firmy Bethesda na tegorocznych targach E3. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca o godzinie 2:30 czasu polskiego.