Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2017, 17:55

autor: Entelarmer

Zapowiedziano Fallout Shelter w wersji sieciowej

Firma Shanda Games zapowiedziała Fallout Shelter Online – sieciową wersję mobilnej odsłony serii Fallout. Tytuł będzie przeznaczony na rynek azjatycki i zaoferuje zawartość typową dla produkcji MMO.

Równo dwa lata temu dowiedzieliśmy się o fiasku Borderlands Online – darmowej produkcji, która miała przenieść świat serii Borderlands na grunt strzelaniny MMO. Skończyło się na rozwiązaniu odpowiedzialnego za grę studia 2K China, jednak najwyraźniej nie zniechęciło to do podobnych projektów wydawcy, firmy Shanda Games. Chińska spółka właśnie zapowiedziała kolejną tego typu grę, jednak zamiast zupełnie nowego tytułu zdecydowano się na adaptację istniejącej produkcji. Wybór padł na Fallout Shelter, które otrzyma wersję sieciową o tytule Fallout Shelter Online.

Fallout Shelter to kolejna produkcja, która doczeka się wersji MMO w Azji. - Zapowiedziano Fallout Shelter w wersji sieciowej - wiadomość - 2017-11-10
Fallout Shelter to kolejna produkcja, która doczeka się wersji MMO w Azji.

Równie odkrywcze jak tytuł będą wprowadzone zmiany, jako że Fallout Shelter Online zaoferuje niemal identyczną rozgrywkę jak w oryginale. Ponownie wcielimy się w rolę zarządcy schronu przeciwatomowego z zadaniem utrzymania przy życiu jego populacji. To oznacza konieczność zadbania o potrzeby oraz morale społeczności, organizowanie wypraw na zewnątrz w celu zdobycia zasobów oraz obronę przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają w postapokaliptycznym świecie. Nowości sprowadzą się do zmiany jednoosobowego modelu rozgrywki na sieciowy, z wydarzeniami PvP i GvG (Guild vs. Guild) oraz „podziemiami” w formie instancji. Ponadto gra uwzględni kolekcjonowanie postaci oraz rozbudowany system rozwoju tychże.

Wybór Fallout Shelter Online przez chińskiego wydawcę nie jest przesadnie zaskakujący. Do września 2017 roku z grą zapoznało się 100 milionów graczy, łatwo więc zrozumieć decyzję firmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę popularność cyklu Fallout. Niemniej raczej nie jest to wiadomość, która wywoła entuzjazm, tym bardziej że mowa o de facto identycznej produkcji w wersji MMO. Co więcej, Fallout Shelter Online może w ogóle nie ukazać się na Zachodzie – na razie mowa jest tylko o rozpoczęciu testów na urządzeniach mobilnych w Azji na początku 2018 roku.