Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Fallout Shelter Online (iOS)
OkładkaFallout Shelter Online (iOS)

Fallout Shelter Online

Poboczna wersja darmowej gry strategicznej Fallout Shelter. Chociaż założenia rozgrywki pozostają takie same, a gracz nadal skupia się na rozbudowie własnej krypty i dbaniu o potrzeby jej mieszkańców, to tym razem w tytule pojawiły się także aspekty wieloosobowe.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | postapokalipsa | elementy RPG | 2D | side-scroll | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fallout Shelter Online Premiera

1cze2020

AND iOS

Gry podobne do Fallout Shelter Online

This War of Mine

Fallout Shelter

60 Seconds! Atomic Adventure

Fallout Shelter Online to kontynuacja darmowej gry strategiczno-ekonomicznej Fallout Shelter. Stanowi ona poboczną odsłonę postapokaliptycznego cyklu RPG-ów Fallout. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Shengqu Games. Produkcja kładzie mocny nacisk na aspekty sieciowe i wieloosobową zabawę.

Fabuła

W Fallout Shelter Online gracz wciela się w nadzorcę jednej z krypt należących do korporacji Vault-Tec. Jego zadaniem jest rozbudowa kompleksu i dbanie o potrzeby mieszkańców schronu.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Fallout Shelter Online nie różni się znacząco od poprzedniczki. Celem zabawy jest dbanie o morale mieszkańców krypty i rozbudowywanie kompleksu. Do dyspozycji gracza oddano szereg różnorodnych pomieszczeń, które gwarantują członkom społeczności między innymi miejsce do spania, wodę, jedzenie, leki oraz elektryczność. Oczywiście postawienie każdego nowego pokoju wiąże się z wydaniem odpowiedniej ilości wirtualnej waluty – kapsli. Dodatkowo należy do nich przypisać pracowników.

Nowych mieszkańców można zdobyć na klika sposobów. Pierwszym z nich jest umieszczenie mężczyzny i kobiety w jednym pokoju, gdzie będą oni mogli starać się o dziecko. Kolejnym sposobem jest nadawanie komunikatów przez radio, co przyciągnie ludzi z pustkowi. Czasem do schronu zapukają nowi osadnicy. Wśród postaci, które mogą zamieszkać w krypcie, znaleźli się bohaterowie znani z głównych odsłon cyklu Fallout.

Istotną rolę pełnią także zasoby, które można zdobyć podczas misji. Odnalezione w ten sposób przedmioty wykorzystujemy do produkcji broni i pancerzy, w które wyposażyć można mieszkańców krypty. Jest to o tyle istotne, że kompleks może stać się celem napadu.

W przypadku Fallout Shelter Online zdecydowano się wprowadzić aspekty sieciowe. Gracz może więc łączyć się z innymi użytkownikami w gildie oraz toczyć potyczki PvP.

Kwestie techniczne

Fallout Shelter Online oferuje prostą, kreskówkową grafikę.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fallout Shelter Online: 12+

Fallout Shelter Online Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS