Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Fallout Shelter Online (iOS)

Fallout Shelter Online

Poboczna wersja darmowej gry strategicznej Fallout Shelter. Chociaż założenia rozgrywki pozostają takie same, a gracz nadal skupia się na rozbudowie własnej krypty i dbaniu o potrzeby jej mieszkańców, to tym razem w tytule pojawiły się także aspekty wieloosobowe.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | postapokalipsa | elementy RPG | 2D | side-scroll | MMO

Okładka Fallout Shelter Online (iOS)

data premiery gry:

lut2021

AND iOS

Fallout Shelter Online to kontynuacja darmowej gry strategiczno-ekonomicznej Fallout Shelter. Stanowi ona poboczną odsłonę postapokaliptycznego cyklu RPG-ów Fallout. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Shengqu Games. Produkcja kładzie mocny nacisk na aspekty sieciowe i wieloosobową zabawę.

Fabuła

W Fallout Shelter Online gracz wciela się w nadzorcę jednej z krypt należących do korporacji Vault-Tec. Jego zadaniem jest rozbudowa kompleksu i dbanie o potrzeby mieszkańców schronu.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Fallout Shelter Online nie różni się znacząco od poprzedniczki. Celem zabawy jest dbanie o morale mieszkańców krypty i rozbudowywanie kompleksu. Do dyspozycji gracza oddano szereg różnorodnych pomieszczeń, które gwarantują członkom społeczności między innymi miejsce do spania, wodę, jedzenie, leki oraz elektryczność. Oczywiście postawienie każdego nowego pokoju wiąże się z wydaniem odpowiedniej ilości wirtualnej waluty – kapsli. Dodatkowo należy do nich przypisać pracowników.

Nowych mieszkańców można zdobyć na klika sposobów. Pierwszym z nich jest umieszczenie mężczyzny i kobiety w jednym pokoju, gdzie będą oni mogli starać się o dziecko. Kolejnym sposobem jest nadawanie komunikatów przez radio, co przyciągnie ludzi z pustkowi. Czasem do schronu zapukają nowi osadnicy. Wśród postaci, które mogą zamieszkać w krypcie, znaleźli się bohaterowie znani z głównych odsłon cyklu Fallout.

Istotną rolę pełnią także zasoby, które można zdobyć podczas misji. Odnalezione w ten sposób przedmioty wykorzystujemy do produkcji broni i pancerzy, w które wyposażyć można mieszkańców krypty. Jest to o tyle istotne, że kompleks może stać się celem napadu.

W przypadku Fallout Shelter Online zdecydowano się wprowadzić aspekty sieciowe. Gracz może więc łączyć się z innymi użytkownikami w gildie oraz toczyć potyczki PvP.

Kwestie techniczne

Fallout Shelter Online oferuje prostą, kreskówkową grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Fallout Shelter Online

Wymagania wiekowe Fallout Shelter Online

12+

Wymagania sprzętowe Fallout Shelter Online

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Fallout Shelter Online trafi także na rynek zachodni
Fallout Shelter Online trafi także na rynek zachodni

wiadomość11 marca 2020

Sieciowa wersja Fallout Shelter przeznaczona na urządzenia z systemem Android i iOS, która do tej pory dostępna była tylko w Chinach, trafi wkrótce na rynek zachodni. Produkcja doczeka się kilku nowości i zmian względem chińskiego oryginału.

Nowa, sieciowa wersja Fallout Shelter ukaże się tylko w Chinach
Nowa, sieciowa wersja Fallout Shelter ukaże się tylko w Chinach

wiadomość30 maja 2019

Latem tego roku ma się ukazać Fallout Shelter Online od chińskiego Shanda Games – kontynuacja popularnej gry free-to-play stworzonej przez firmę Bethesda Softworks. Wszystko wskazuje na to, że tytuł nie zostanie wydany poza Państwem Środka.

Zapowiedziano Fallout Shelter w wersji sieciowej
Zapowiedziano Fallout Shelter w wersji sieciowej

wiadomość8 listopada 2017

Firma Shanda Games zapowiedziała Fallout Shelter Online – sieciową wersję mobilnej odsłony serii Fallout. Tytuł będzie przeznaczony na rynek azjatycki i zaoferuje zawartość typową dla produkcji MMO.

AND
iOS