Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDPS4SwitchXONEWPiOS
Okładka 60 Seconds! (PC)

60 Seconds!

60 Seconds! Atomic Adventure

Osadzona w realiach postapokaliptycznych survivalowa gra strategiczna z elementami RPG, za której powstanie odpowiada polskie studio Robot Gentleman.

Strategiczne | postapokalipsa | zimna wojna | elementy RPG | 2D | survival | polskie

Okładka 60 Seconds! (PC)

data premiery gry:

anulowana

WP

25maj2015

PC

22wrz2016

iOS

18gru2017

Switch

28gru2017

AND

6mar2020

XONE PS4

60 Seconds! to survivalowe połączenie strategii i gry RPG, opracowane przez polskie studio Robot Gentleman.

W grze wcielamy się w Teda, ojca typowej amerykańskiej rodziny, który ma na przedmieściach domek z białym płotkiem, zamieszkany przez jego żonę, córkę i syna. Akcja rozpoczyna się minutę przed wybuchem pierwszej bomby, gdy dźwięk syren rządowego systemu ostrzegania oznajmia rychłe nadejście apokalipsy. Te bezcenne tytułowe 60 sekund spędzimy na doprowadzeniu rodziny do schronu pod domem oraz zgromadzeniu zapasów.

Świat gry, w tym wnętrze domku, generowany jest proceduralnie. Podczas biegu do schronu za każdym razem natkniemy się więc na inne zapasy. Zbieranie wszystkiego co popadnie szybko się na nas zemści, więc trzeba się dobrze zastanowić, co może okazać się najbardziej przydatne. W dobieraniu odpowiednich przedmiotów pomagają wskazówki przekazywane przez rządowy system ostrzegania. Gdy już trafimy do schronu, naszym zadaniem staje się przetrwanie jak najdłużej. Przebieg wydarzeń jest w pełni dynamiczny, a rozgrywka oparta została na symulacji życia w zamknięciu. Regularnie musimy podejmować ciężkie decyzje, takie jak np. komu ograniczyć żywność, gdy zacznie jej brakować, czy jak poradzić sobie z inwazją zmutowanych karaluchów. Nie zabrakło także możliwości wyjścia na powierzchnię, co zawsze wiąże się jednak z ogromnym ryzykiem.

Pomimo dość ponurej tematyki, 60 Seconds! zrealizowane zostało z dużym przymrużeniem oka, a całość akcji osadzono w humorystycznej wersji lat 50. ubiegłego wieku, odtworzonej za pomocą zabawnej, kreskówkowej oprawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 693 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI 60 Seconds!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe 60 Seconds!

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3850 lub lepsza
  • 950 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 maja - 4 czerwca 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 maja - 4 czerwca 2017 r.)

wiadomość5 czerwca 2017

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier dosyć spokojny. Do sprzedaży trafiło Oh... Sir! The Hollywood Roast, poznaliśmy wyniki sprzedaży Kholat i 60 Seconds, a studio People Can Fly nawiązało współpracę z firmą Square Enix. Ponadto Cenega została rodzimym wydawcą Project CARS 2, zaś do kiosków trafił nowy numer CD-Action.

60 seconds – Polacy tworzą komediowy postapokaliptyczny survival o życiu w schronie
60 seconds – Polacy tworzą komediowy postapokaliptyczny survival o życiu w schronie

wiadomość15 września 2014

Polskie studio Robot Gentleman pracuje nad grą 60 Seconds!, która opowie o życiu w schronie po wybuchu wojny atomowej. Całość osadzona zostanie w humorystycznej wersji amerykańskich lat 50. ubiegłego wieku. Projekt zmierza na urządzenia mobilne i pecety.

PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
PS4