Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2017, 14:20

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 maja - 4 czerwca 2017 r.)

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier dosyć spokojny. Do sprzedaży trafiło Oh... Sir! The Hollywood Roast, poznaliśmy wyniki sprzedaży Kholat i 60 Seconds, a studio People Can Fly nawiązało współpracę z firmą Square Enix. Ponadto Cenega została rodzimym wydawcą Project CARS 2, zaś do kiosków trafił nowy numer CD-Action.

Oh... Sir! The Hollywood Roast trafiło do sprzedaży. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 maja - 4 czerwca 2017 r.) - wiadomość - 2017-06-05
Oh... Sir! The Hollywood Roast trafiło do sprzedaży.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Project CARS 2

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Project CARS 2, czyli symulator wyścigów autorstwa zespołu Slightly Mad Studios.

Produkcja ukaże się pod koniec tego roku i będzie dostępna w polskiej (napisy) oraz angielskiej wersji językowej do wyboru. W planach są wydania na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Gry z czasopism

CD-Action

Do sprzedaży trafił nowy numer magazynu CD-Action. Kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:

  1. Assassin’s Creed: Revelations,
  2. Rainbow Six: Lockdown,
  3. Spacecom,
  4. Realms of the Haunting.

Pozostałe wieści

Premiera Oh... Sir! The Hollywood Roast

W minionym tygodniu doczekaliśmy się premiery Oh... Sir! The Hollywood Roast, czyli spin-offa popularnej gry Oh... Sir! The Insult Simulator. Obie produkcje opracowało warszawskie studio Vile Monarch.

Oh... Sir! The Hollywood Roast ukazało się w wersjach na PC oraz urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Kholat - sprzedano pół miliona egzemplarzy

Polskie studio IMGN.PRO pochwaliło się, że horror Kholat znalazł ponad pół miliona nabywców. Przypomnijmy, że gra zadebiutowała na pecetach w czerwcu 2015 roku, a w marcu 2016 r. trafiła na PlayStation 4.

W drodze jest również wydanie na Xboksa One, które ma się ukazać 9 czerwca tego roku.

60 Seconds – sprzedaż przekroczyła 500 tys. egzemplarzy

Powody do zadowolenia ma również rodzime studio Robot Gentleman. Deweloperzy poinformowali, że survivalowa strategia 60 Seconds sprzedała się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. Produkcja ukazała się w maju 2015 roku na PC, a kilkanaście miesięcy później trafiła na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Square Enix wyda nową grę studia People Can Fly

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 maja - 4 czerwca 2017 r.) - ilustracja #5

Firma Square Enix podpisała umowę z polskim studiem People Can Fly, na mocy której powstanie „nowy, high-endowy oryginalny tytuł dla konsol i komputerów”. Nie zdradzono żadnych szczegółów i na konkrety chyba jeszcze sobie poczekamy, gdyż wydawca poinformował, że projekt nie zostanie zapowiedziany na zbliżających się targach E3.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (29 maja – 2 czerwca 2017)
  2. Regalia: Of Men and Monarchs jedyną nowością w zestawieniu. Top Empik - tydzień 20 i 21
  3. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 3-4 czerwca