Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2017, 16:04

autor: Góral

Square Enix wyda nową grę studia People Can Fly

Polskie studio People Can Fly, znane chociażby ze strzelanki Bulletstorm, podpisało umowę z firmą Square Enix, dzięki czemu doczekamy się nowej, oryginalnej produkcji.

Ostatnią grą studia People Can Fly jest Bulletstorm: Full Clip Edition. - Square Enix wyda nową grę studia People Can Fly - wiadomość - 2017-06-01
Ostatnią grą studia People Can Fly jest Bulletstorm: Full Clip Edition.

Firma Square Enix przekazała ciekawą informację związaną z polskim studiem People Can Fly. Okazało się, że wydawca związał się umową z rodzimym deweloperem, na mocy której powstanie „nowy, high-endowy oryginalny tytuł dla konsol i komputerów”. Nie zdradzono żadnych szczegółów, ale Lee Singleton ze Square Enix London Studios zdradził, że: „tworzymy grę, w którą wszyscy chcemy zagrać. Będzie ona idealnym uzupełnieniem naszego portfolio”, a Sebastian Wojciechowski z PCF dodał, że jest bardzo zadowolony z możliwości współpracy z tak dużym wydawcą, który „podziela pasję” dewelopera.

Co z tego wynika? Na razie możemy gdybać, ale „pasją” People Can Fly z pewnością są strzelanki. Bulletstorm, Painkiller i Gears of War: Judgment mówią same za siebie. „Uzupełnienie portfolio” firmy Square Enix również wskazuje na FPS-a/TPS-a, gdyż wydawca ten nie ma żadnej głośnej gry z tego gatunku w swoim katalogu. Jednocześnie chyba nie mamy co liczyć na kontynuację Bulletstorma, w końcu w komunikacie mowa jest o „oryginalnym tytule”.

Krótko pisząc, może być ciekawie, ale na konkrety chyba jeszcze sobie poczekamy, gdyż wydawca poinformował, że nowy projekt nie zostanie zapowiedziany na zbliżających się targach E3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.