Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2017, 17:09

autor: Góral

Extinction nową grą twórców PC-towego Batman: Arkham Knight

Studio Iron Galaxy, zajmujące się głównie pomaganiem innym deweloperom, pracuje nad autorską grą akcji zatytułowaną Extinction. W produkcji wcielimy się w wojownika walczącego z ogromnymi ogrami.

Studio Iron Galaxy oraz firma Maximum Games zapowiedziały grę akcji Extinction. Będzie to produkcja, w której wcielimy się w jednego z ostatnich Strażników (Sentinels) – wojownika o imieniu Avil. Będzie on musiał stawić czoła ogromnym ogrom. Podczas zabawy mamy także walczyć z ich mniejszymi sługusami, broniąc miast i ratując z opresji cywilów. Nie wiemy, jak dokładnie ma wyglądać rozgrywka, ale zdradzono, że trzeba będzie dostosowywać działania do rozmaitych sytuacji, gdyż wrogowie atakować będą zarówno z ziemi, jak i z powietrza. System walki ma być dynamiczny i umożliwi rozbrajanie potężnych wrogów przed ich egzekucją.

Extinction w skrócie:
  1. gra akcji na konsole XOne, PS4 i PC-ty;
  2. ukaże się w pierwszym kwartale 2018 roku;
  3. za produkcję odpowiada studio Iron Galaxy, które zasłynęło słabym portem gry Batman: Arkham Knight, choć ma na koncie współpracę przy wielu innych projektach.

Nasz podopieczny będzie biegał i wspinał się po ścianach, w czym pomoże mu m.in. bicz, który znajdzie się w podstawowym wyposażeniu. Obiecano też zniszczalne otoczenie i ciekawe zadania poboczne pozwalające zdobywać niezbędne ulepszenia. Extinction umożliwiać ma rozwijanie postaci w różnych kierunkach, by mogła ona sprostać naszym wymaganiom i stylowi gry. Dodatkowo w produkcji pojawi się system Custom Battles, umożliwiający tworzenie własnych aren ze specjalnymi celami, które następnie będą mogli pokonywać gracze z całego świata, rywalizując o jak najlepsze rezultaty. Wszystko to uzupełni tryb Extinction. Ma to być swego rodzaju horda, gdzie będziemy stawiać czoła kolejnym falom wrogów.

Extinction ukaże się w pierwszym kwartale 2018 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Extinction nową grą twórców PC-towego Batman: Arkham Knight - ilustracja #1

Studio Iron Galaxy nie jest zbytnio znane w branży gier, choć istnieje od 2008 roku. Firma trudni się głównie w pomaganiu innym ekipom i współpracowała przy takich tytułach, jak BioShock Infinite i Borderlands 2. O deweloperze zrobiło się głośno raz, w 2015 roku, za sprawą kiepskiej PC-towej wersji gry Batman: Arkham Knight. Port był tak zły, że wydawca zdecydował się nawet wycofać go ze sprzedaży na kilka miesięcy. Jak jednak dowiedzieliśmy się w późniejszym czasie, głównym winowajcą całej sytuacji nie było samo Iron Galaxy, a koncern Warner Bros. Interactive Entertainment, który wiedział o problemach produkcji, ale nie zapewnił studiu dodatkowych środków ani nie dał mu więcej czasu na dopracowanie gry.

Extinction nową grą twórców PC-towego Batman: Arkham Knight - ilustracja #2
Extinction nową grą twórców PC-towego Batman: Arkham Knight - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach