Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2015, 09:23

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Batman: Arkham Knight - wstrzymano sprzedaż PC-towej wersji [news zaktualizowany - oświadczenie firmy Cenega]

Na oficjalnym forum gry Batman: Arkham Knight poinformowano, że do czasu naprawy PC-towej wersji produkcji, jej sprzedaż zostaje wstrzymana. Jednocześnie przeproszono graczy za zaistniałą sytuację i zapewniono, że prace nad odpowiednimi poprawkami już trwają.

AKTUALIZACJA #2:

Firma Cenega wydała oświadczenie w sprawie zwrotów PC-towej wersji gry Batman: Arkham Knight. Polscy gracze mogą oddawać do sklepów także rozpakowane egzemplarze, a po szczegóły odsyłam w to miejsce.

AKTUALIZACJA #1:

Skontaktowaliśmy się z firmą Cenega, polskim dystrybutorem gry Batman: Arkham Knight, w sprawie zwrotów produkcji. Poinformowano nas jedynie, że dziś zostanie opublikowane specjalne oświadczenie. Jego szczegółów na ten moment jednak nie znamy.

W związku z falą krytyki, która wylała się zarówno na wydawcę, firmę Warner Bros. Interactive Entertainment, głównego dewelopera w postaci RockSteady Studios oraz twórców PC-towego portu, ekipę Iron Galaxy Studios, postanowiono wycofać ze sprzedaży komputerowe wydanie Batman: Arkham Knight.

Na oficjalnym forum produkcji opublikowano oświadczenie, w którym przeproszono za wypuszczenie niedopracowanej gry. Zapewniono, że cały czas trwają pracę nad poprawą sytuacji, ale dopóki nowa odsłona Batmana na PC-tach nie zostanie naprawiona, dopóty nie będzie można jej nabyć. Jednocześnie przypomniano, że osoby, które kupiły tytuł na Steamie mogą skorzystać z niedawno wprowadzonej możliwości zwrotu produkcji, ewentualnie udać się do lokalnego sprzedawcy, u którego nabyło się grę w wersji pudełkowej (z tym może być problem, gdyż większość sklepów wymaga oddania nieodpakowanego tytułu).

Pozostałym osobom pozostaje czekać na patche, które, miejmy nadzieję, ukażą się jak najszybciej.

Słaba optymalizacja Batman: Arkham Knight rozłożyła na łopatki wiele komputerów. - Batman: Arkham Knight - wstrzymano sprzedaż PC-towej wersji [news zaktualizowany - oświadczenie firmy Cenega] - wiadomość - 2015-06-26
Słaba optymalizacja Batman: Arkham Knight rozłożyła na łopatki wiele komputerów.
Batman: Arkham Knight - wstrzymano sprzedaż PC-towej wersji [news zaktualizowany - oświadczenie firmy Cenega] - ilustracja #2

Batman: Arkham Knight jest czwartą odsłoną serii Batman: Arkham i trzecią wyprodukowaną przez ekipę RockSteady. Tym razem głównym przeciwnikiem Człowieka Nietoperza jest Scarecrow wspomagany przez innych złoczyńców. Na szczęście Batman do walki z bandziorami wykorzystuje nie tylko swoje umiejętności, ale także batmobil.

Batman: Arkham Knight to świetna produkcja i doskonałe zwieńczenie słynnej serii przygodowych gier akcji od studia RockSteady. Niestety tylko dla posiadaczy konsolowej wersji, gdyż PC-towcy od momentu premiery zmagają się z licznymi niedoróbkami i tragiczną optymalizacją. Co prawda, w sieci pojawiły się tymczasowe rozwiązania, związane z modyfikowaniem plików ini, dodatkowo sami deweloperzy ujawnili jak ustawić grafikę, ale raz, że porady nie działają w każdym przypadku, a dwa, że nie tego typu „atrakcji” oczekują gracze wydający wcale niemałe pieniądze. Dodatkowo czarę goryczy przelały wczorajsze doniesienia, głoszące, że PC-towa wersja została okrojona względem konsolowego wydania, oferując gorszej jakości tekstury i brak kilku efektów.

TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem wstrzymanie sprzedaży Batman: Arkham Knight na PC to dobra decyzja?

Teraz to już przysłowiowa musztarda po obiedzie.
71,8%
Bardzo dobrze, takiego czegoś nie powinno się sprzedawać.
22,5%
Ja i tak chciałbym kupić.
5,7%
Zobacz inne ankiety