Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2015, 10:17

autor: luckie

Twórcy Batman: Arkham Knight radzą, jak ustawić grafikę na PC

Twórcy gry Batman: Arkham Knight podali zalecane ustawienia grafiki na PC dla poszczególnych konfiguracji sprzętowych, które mają umożliwić osiągnięcie 30 klatek na sekundę. Trwają też prace nad poprawieniem ogólnej wydajności produkcji na komputerach osobistych.

Niektórzy chcą tylko patrzeć, jak komputer płonie - Twórcy Batman: Arkham Knight radzą, jak ustawić grafikę na PC - wiadomość - 2015-06-24
Niektórzy chcą tylko patrzeć, jak komputer płonie

Świadome problemów technicznych, jakich doświadcza część fanów Batman: Arkham Knight grających na PC, studio Rocksteady wspólnymi siłami z firmami Nvidia i AMD pracuje nad znalezieniem rozwiązania. W międzyczasie twórcy zalecają preferowane ustawienia opcji graficznych, które mają rzekomo umożliwić płynną rozgrywkę w 30 klatkach na sekundę. Jeśli chcecie przypomnieć sobie podane wcześniej wymagania sprzętowe, odsyłamy Was do tego newsa.

Zalecane ustawienia przy minimalnej konfiguracji sprzętowej

 1. Rozdzielczość: 1280x720
 2. Synchronizacja pionowa: Wyłączone
 3. Antyaliasing: Wyłączone
 4. Rozdzielczość tekstur: Niska
 5. Jakość cieni: Niska
 6. Poziom szczegółów: Niski
 7. Interaktywny dym/mgła: Wyłączone
 8. Interaktywne kawałki papieru: Wyłączone
 9. Ulepszony deszcz: Wyłączone
 10. Ulepszone promienie światła: Wyłączone

Według zaleceń twórców, osoby posiadające najsłabszą konfigurację wymienioną w wymaganiach sprzętowych z kartą grafiki 2 GB VRAM (lub 3 GB w przypadku kart AMD) powinny koniecznie ustawić niską rozdzielczość tekstur – zmiana ustawień choćby na normalne powoduje znaczne spadki płynności. Ważna jest też ogólna rozdzielczość gry – póki co 720p to wszystko, co dadzą radę wyciągnąć najsłabsze komputery. Nawet przy takich ustawieniach można się spodziewać okazyjnego doczytywania tekstur oraz zacięć w bardziej intensywnych momentach.

Zalecane ustawienia przy rekomendowanej konfiguracji sprzętowej

 1. Rozdzielczość: 1920x1080
 2. Synchronizacja pionowa: Włączone
 3. Antyaliasing: Włączone
 4. Rozdzielczość tekstur: Normalna
 5. Jakość cieni: Normalna
 6. Poziom szczegółów: Normalna
 7. Interaktywny dym/mgła: Wyłączone
 8. Interaktywne kawałki papieru: Wyłączone
 9. Ulepszony deszcz: Wyłączone
 10. Ulepszone promienie światła: Wyłączone

W przypadku komputerów spełniających rekomendowane wymagania sprzętowe można sobie pozwolić na granie w Full HD, ale zdecydowanie należy wyłączyć wszystkie graficzne wodotryski Nvidii, które są najbardziej zasobożerne. Gorzej mają jednak użytkownicy podzespołów AMD, gdyż oni do względnie płynnej rozgrywki muszą ustawić rozdzielczość tekstur, jakość cieni i poziom szczegółów na niskie. Domyślnie rekomendowana konfiguracja ma gwarantować oprawę wizualną na poziomie obecnej generacji konsol. Niestety, przy takim sprzęcie również możliwe są opóźnione doczytywania tekstur i przycięcia.

Rzecz jasna, twórcy odradzają majstrowanie przy plikach o rozszerzeniu .ini (np. by zdjąć limit 30 klatek na sekundę), ale jeśli chcecie wypróbować ten sposób, opis jak to zrobić znajdziecie w tym newsie. Ponadto deweloper przypomina o zaktualizowaniu sterowników graficznych (WHQL 353.30 – Nvidia; Catalyst 15.6 beta – AMD). Zauważono też, że gra działa lepiej, gdy jest zainstalowana na dysku SSD. Póki co jednak, możemy się spodziewać, że powyższe zalecenia nie okażą się skuteczne w stu procentach. Większość problemów z Batman: Arkham Knight nie wynika bowiem z wygórowanych ambicji graczy – wielu posiadaczy komputerów zalecanych do najwyższych ustawień również narzeka na tragiczną płynność rozgrywki – lecz z błędów producenta, czyli jak podawaliśmy wczoraj Iron Galaxy Studios, które pracowało nad pecetowym portem najnowszej produkcji studia Rocksteady.

 1. Batman: Arkham Knight - kompendium wiedzy
 2. Oficjalna strona gry Batman: Arkham Knight