Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2015, 10:49

autor: Góral

Batman: Arkham Knight na PC - gracze w Polsce mogą zwracać nawet odpakowane egzemplarze

Firma Cenega, w porozumieniu z koncernem Warner Bros. Interactive Entertainment, postanowiła wycofać ze sprzedaży w Polsce PC-tową wersję gry Batman: Arkham Knight. Przez sklepy przyjmowane będą także "zużyte" egzemplarze, czyli te, które zostały odpakowane, a steamowy klucz wykorzystany.

Batman: Arkham Knight – nadszedł czas na zwrot gry. - Batman: Arkham Knight na PC - gracze w Polsce mogą zwracać nawet odpakowane egzemplarze - wiadomość - 2015-06-26
Batman: Arkham Knight – nadszedł czas na zwrot gry.

Wczoraj informowaliśmy o zaprzestaniu sprzedaży PC-towej wersji gry Batman: Arkham Knight. Firma Cenega, polski dystrybutor produkcji, obiecała wydać oświadczenie w sprawie zwrotów tytułu. Otrzymaliśmy je kilkanaście minut temu, a brzmi ono następująco:

„W związku z problemami z wydajnością gry Batman: Arkham Knight na PC i decyzją Warner Bros. Interactive Entertainment o zawieszeniu dystrybucji gry na tę platformę sprzętową, w porozumieniu z wydawcą oraz sieciami sprzedaży rozpoczęliśmy proces wycofywania gry ze sklepów w Polsce. Wszyscy klienci, którzy zdążyli już zakupić grę w wersji na PC i nie spełnia ona ich oczekiwań co do jakości rozgrywki, mogą dokonać zwrotu w miejscu zakupu. Będzie to możliwe również w przypadku tych klientów, którzy zdążyli rozfoliować pudełka i aktywować klucz Steam – w takiej sytuacji wykorzystany klucz zostanie zablokowany w sieci Steam. Jednocześnie informujemy, że serwery gry cały czas działają i będą działały, tak więc osoby, które nie odczuwają niedogodności związanych z wersją na PC, będą mogły kontynuować rozgrywkę nawet w trakcie tymczasowego wycofania gry z sieci Steam.”

Tak brzmi oficjalne stanowisko Cenegi. Dodatkowo zostało one uzupełnione przesłanym w mailu oświadczeniem firmy Warner Bros. Interactive Entertainment:

„Szanowni posiadacze gry Batman: Arkham Knight w wersji PC,

Chcielibyśmy przeprosić tych z Was, którzy doświadczyli problemów z wydajnością gry Batman: Arkham Knight na PC. Problemy te potraktowaliśmy poważnie i w związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu dystrybucji wersji PC na pewien czas, do momentu aż uda nam się osiągnąć odpowiednio wysoki standard jakości. Wysoko cenimy sobie naszych klientów i wiemy, że choć spora część gracz może cieszyć się swoją wersją na PC, chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, by doświadczenie płynące z gry na komputerze było tak samo dobre dla wszystkich graczy.

Dziękujemy wszystkim graczom, którzy wyrazili swój wartościowy odzew. Przez cały czas monitorujemy wszystkie tematy, które umieszczane są na oficjalnym forum Batman: Arkham Knight Community oraz na forum Steam, jak również za wszystkie problemy zgłoszone przez nasz Dział Obsługi Klienta (support.wbgames.com). Jeżeli kupiłeś swój egzemplarz gry i nie jesteś z niego zadowolony, prosimy o cierpliwość, gdyż staramy się rozwiązać wszystkie problemy. Jeżeli ktoś wyraża taką chęć, istnieje możliwość poproszenia o zwrot pieniędzy – w zależności od miejsca zakupu – na help.steampowered.com (regulamin zwrotów na Steam można znaleźć tutaj http://store.steampowered.com/steam_refunds) lub w sklepie, gdzie została zakupiona gra.

Fani serii Batman: Arkham przez cały czas wspierali tę markę, aż osiągnęła obecną renomę i chcemy podziękować wam wszystkim za cierpliwość w momencie, gdy pracujemy nad dostarczeniem zaktualizowanej wersji gry Batman: Arkham Knight na PC, dzięki czemu wszyscy będą mogli się cieszyć ostatnim rozdziałem serii Batman: Arkham w należyty sposób.”

Sytuacja związana z PC-towym Batman: Arkham Knight nie jest korzystna dla nikogo, ale trzeba przyznać, że wydawca i nasz rodzimy dystrybutor zachowali się po prostu fair wobec pokrzywdzonych graczy. Miejmy jednak nadzieję, że tytuł wróci wkrótce do obiegu w znacznie poprawionej formie. W końcu na konsolach to tak naprawdę znakomita produkcja i jedna z lepszych gier akcji, więc miło by było, gdyby PC-towcom dane było bawić się tytułem o tej samej jakości.