Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Extinction (PC)

Extinction

Przygotowana przez ekipę Iron Galaxy przygodowa gra akcji opowiadająca o walce ludzi z potężnymi ogrami.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | slasher

Okładka Extinction (PC)

data premiery gry:

10kwi2018

PC PS4 XONE

Extinction to przygodowa gra akcji przeznaczona na platformę PC, PS4 i XONE. Za produkcję odpowiada ekipa Iron Galaxy. Studio to nie ma na swoim koncie zbyt wielu autorskich projektów, ale za to pomagało przy kilku dużych hitach, w tym BioShock Infinite i Borderlands 2.

Fabuła

Ludzkość od zawsze walczyła między sobą, ale prawdziwe zagrożenie leżało gdzie indziej – to wielkie ogry, które w końcu postanowiły wyjść z cienia. Przeciwstawić mogą się im tylko specjalnie przeszkoleni Strażnicy (Sentinels). Niestety nie zostało ich już zbyt wielu. Gracze wcielają się w jednego z ostatnich, Avila, który nie ma wyboru i musi zmierzyć się z ogromnymi stworami.

Mechanika

Extinction to gra akcji kładąca nacisk głównie na walkę. Deweloperzy przygotowali interesujący system starć, łączący elementy zręcznościowe z taktyką. Avil to bardzo zwinny i szybki wojownik, który potrafi w mgnieniu oka wspinać się na budynki, biegać po ścianach i skakać. Pomaga mu w tym specjalny bicz. Wykorzystywany jest on oczywiście nie tylko do przemieszczania się, ale także podczas walki z ogrami. Te, z racji na swoje rozmiary, są groźnymi przeciwnikami i zanim uda nam się zabić taką bestię, najpierw należy ją rozbroić i zaatakować czułe punkty. Dopiero potem możemy dokonać egzekucji.

Starcia nigdy nie przebiegają w ten sam sposób, gdyż ogrom towarzyszą mniejsi przeciwnicy, a dodatkowo niemal całe otoczenie może ulec zniszczeniu podczas walki. Wrogowie atakują z ziemi i z powietrza, więc wszystko to tworzy wybuchową i nieprzewidywalną mieszankę, zmuszającą nas do rozsądnego i szybkiego zarazem dostosowywania się do zaistniałej sytuacji.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej, w Extinction na PC, PS4 i XONE znajdują się dwa dodatkowe tryby – Custom Battles oraz Extinction. Pierwszy z nich umożliwia tworzenie własnych aren ze specjalnymi celami, które następnie mogą wykonywać gracze z całego świata, rywalizując o jak najlepsze rezultaty. Drugi to swego rodzaju horda, w której stawiamy czoła kolejnym falom wrogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Extinction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Extinction

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD Athlon X4 740 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4771 3.5 GHz / AMD FX-9370 4.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 470 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Wieści ze świata (Extinction, NBA Playgrounds, The Well, Ni No Kuni 2, Abandon Ship, Rocket League) 5/10/2017
Wieści ze świata (Extinction, NBA Playgrounds, The Well, Ni No Kuni 2, Abandon Ship, Rocket League) 5/10/2017

wiadomość5 października 2017

Dziś piszemy o The Well, czyli nowym projekcie VR od twórców Evolve, klasycznych samochodach z Szybkich i Wściekłych w Rocket League i DLC oraz łatce do zręcznościówki NBA Playgrounds. Czekają też na Was fragmenty rozgrywki z gier Extinction, Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom i Abandon Ship. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Extinction nową grą twórców PC-towego Batman: Arkham Knight
Extinction nową grą twórców PC-towego Batman: Arkham Knight

wiadomość1 czerwca 2017

Studio Iron Galaxy, zajmujące się głównie pomaganiem innym deweloperom, pracuje nad autorską grą akcji zatytułowaną Extinction. W produkcji wcielimy się w wojownika walczącego z ogromnymi ogrami.

PC
PS4
XONE