Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2017, 12:32

autor: Góral

Kholat - sprzedano pół miliona egzemplarzy; wkrótce premiera gry na Xboksie One

9 czerwca bieżącego roku polski horror Kholat ukaże się na konsoli Xbox One. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wersja na PC-ty i PlayStation 4 rozeszła się w przeszło półmilionowym nakładzie.

Firma IMGN.PRO poinformowała w przesłanej wiadomości prasowej, że horror Kholat ukaże się na konsoli Xbox One 9 czerwca bieżącego roku. Tytuł sprzedawany będzie w cenie 19,99 dolara (ok. 75 zł – nie znamy oficjalnej polskiej ceny), a na tydzień przed premierą rozpocznie się jego przedsprzedaż. Przy okazji opublikowano też widoczny poniżej zwiastun. Dodatkowo poznaliśmy wyniki sprzedaży produkcji, która pierwotnie zadebiutowała w czerwcu 2015 roku na PC-tach, a następnie w marcu 2016 roku na PlayStation 4. Łącznie projekt znalazł ponad pół miliona nabywców.

Wspomniany wynik, choć daleko mu do największych polskich hitów, jest bardzo zadowalający, o czym zresztą wspomniał Łukasz Kubiak, współtwórca linii fabularnej produkcji. Z przytoczonych niżej słów wynika też, że niewykluczona jest kontynuacja Kholata:

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że Kholat stanie się aż tak popularny. Niesamowite reakcje graczy na całym świecie sprawiły, że dzisiaj możemy z dumą ogłosić premierę gry na konsoli Xbox One. Jednocześnie jesteśmy świadomi, jak wiele pytań mają fani gry, jak wiele teorii i przypuszczeń odnośnie przedstawionych przez nas wydarzeń się pojawia. Na razie mogę tylko zdradzić, iż to, jak bardzo rozwinęła się społeczność gry, sprawia, że odpowiedzi na te pytania mogą się w przyszłości pojawić.

Pomimo kilku wad, o których przeczytacie w naszej recenzji, Kholat to udana przygodówka w stylu Dear Esther. Jednym z jego największych atutów jest intrygująca fabuła, opowiadająca o zaginięciu alpinistów w górach Ural. Wydarzenie to rzeczywiście miało miejsce i do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę się stało. Twórcom udało się wykreować odpowiednio mroczny klimat i choć rozgrywka jest dość specyficzna i nie każdemu musi przypaść do gustu, to w ogólnym rozrachunku jest to interesujący projekt.

Kholat odniósł sukces, więc niewykluczone, że doczeka się kontynuacji. - Kholat - sprzedano pół miliona egzemplarzy; wkrótce premiera gry na Xboksie One - wiadomość - 2017-05-30
Kholat odniósł sukces, więc niewykluczone, że doczeka się kontynuacji.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Kholat

Kholat