Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2017, 10:05

autor: AlexB

Premiera Project CARS 2

Dziś oficjalna premiera Project CARS 2, czyli sequela popularnego symulatora wyścigowego od brytyjskiego studia Slightly Mad. Tytuł pojawił się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jednocześnie do sieci trafiły nowe porównania graficzne, zestawiające poszczególne platformy i różne warianty ustawień na PC.

Dziś wszyscy miłośnicy wirtualnych samochodów i ścigania się nimi powinni mieć powody do zadowolenia. Na półki sklepowe wjechał bowiem Project CARS 2, czyli zapowiedziana ponad dwa lata temu kontynuacja popularnej gry wyścigowej od studia Slightly Mad. Tytuł jest dostępny na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Warto zaznaczyć, że Project CARS 2, podobnie jak poprzednik, obsługuje urządzenia VR. Produkcję można zakupić w dwóch wersjach – standardowej i Deluxe, która prócz samej gry zawiera również przepustkę sezonową oraz cztery bonusowe samochody (E-Type V12 rocznik 1974 z zespołu Group 44; Panoz Esperante GTR-1; Audi V8 DTM rocznik 1991 oraz Opel Astra TCR rocznik 2016).

Project CARS 2 oficjalnie wjechało na półki sklepowe. - Premiera Project CARS 2 - wiadomość - 2017-09-22
Project CARS 2 oficjalnie wjechało na półki sklepowe.

Project CARS 2 został ciepło przyjęty przez recenzentów. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 88/100 (wersja PC na podstawie 11 recenzji). Według ich opinii, studio Slightly Mad stanęło na wysokości zadania i stworzyło produkcję, która powinna przypaść do gustu zarówno fanom pierwszej części, którzy w dwójce otrzymają „więcej tego samego”, jak i nowicjuszom w serii. Redaktorzy w swoich opiniach na temat Project CARS 2 chwalą przede wszystkim oprawę graficzną, trasy ze zmiennymi warunkami pogodowymi, zróżnicowane pojazdy, system ich modyfikacji, powiększoną względem poprzedniczki liczbę trybów gry oraz ulepszone sterowanie na padzie. Gdzieniegdzie słychać jednak narzekania na sztuczną inteligencję komputerowych przeciwników, uproszczoną fizykę i momentami niezrozumiały system kar.

Przy okazji premiery Project CARS 2 warto rzucić okiem na dwa kolejne materiały specjalistów z kanału Candyland. Wcześniej przygotowali oni zestawienie ukazujące jak wygląda i działa najnowsze dzieło Slightly Mad Studios na PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Tym razem możemy podziwiać porównanie tego, jak prezentuje się gra na minimalnych, średnich i maksymalnych ustawieniach na PC (filmik powyżej). Ciekawszy wydaje się jednak drugi materiał, na którym możemy zobaczyć, jak wypada Project CARS 2 na poszczególnych platformach. Trzeba przyznać, że różnice są dość wyraźne, zwłaszcza jeśli chodzi o wygładzanie krawędzi, jakość obiektów w tle i ostrość niektórych tekstur. Jeśli zatem ktoś nie zdecydował jeszcze, czy chce kupić grę na PC, czy też na którąś z konsol, poniższy filmik może pomóc w podjęciu decyzji.

Na koniec podajemy jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe Project CARS 2 na PC.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy
 • Procesor: 3.5 GHz Intel Core i5 3450, 4.0 GHz AMD FX-8350
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GTX680 lub podobna
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 50 GB
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna DirectX

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel i7 6700k
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GTX 1080 or AMD Radeon RX480
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 50 GB
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX