Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2017, 09:55

Holdfast: Nations at War - ruszyła sprzedaż gry autorów Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Ruszyła sprzedaż wczesnej wersji Holdfast: Nations at War, czyli sieciowej gry bitewnej pozwalającej brać udział w lądowych i morskich potyczkach z okresu wojen napoleońskich. Za projekt odpowiadają deweloperzy, którzy wcześniej opracowali Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars.

Gra rozwija pomysły z Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars. - Holdfast: Nations at War - ruszyła sprzedaż gry autorów Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - wiadomość - 2017-09-22
Gra rozwija pomysły z Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars.
HOLDFAST: NATIONS AT WAR W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Anvil Games
 2. Wydawca: Anvil Games
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platforma: PC

Do dystrybucji we wczesnym dostępie trafiło Holdfast: Nations at War, czyli sieciowa gra bitewna, będąca debiutancką produkcją maltańskiego studia Anvil Games, założonego przez część zespołu odpowiedzialnego za Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars. Projekt dostępny jest wyłącznie na PC i można go zakupić w Steam Early Access za 19,99 euro, czyli w przeliczeniu ok. 86 złotych.

Produkcja została pomyślana jako rozwinięcie pomysłów z Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars. Otrzymaliśmy więc grę odtwarzającą potyczki z okresu wojen napoleońskich. W przeciwieństwie jednak do poprzedniego projektu autorów, tym razem możemy walczyć nie tylko na lądzie, ale również sprawdzić się w bitwach morskich.

W sieciowych potyczkach może brać udział 125 osób na jednym serwerze, choć w przyszłości limit ten zostanie zwiększony. Nacisk położony został przede wszystkim na współpracę z kolegami z drużyny i samotne wilki za wiele tutaj nie zdziałają.

Obecnie gra jest w fazie alfa i jej dalszy rozwój ma w dużym stopniu zależeć od sugestii graczy. W najbliższych planach jest rozbudowanie systemu szermierki, dodatkowe mapy oraz nowe frakcje. Na oficjalnym forum mają regularnie pojawiać się ankiety, za pomocą których użytkownicy wskażą, na jakich funkcjach i elementach powinni się skoncentrować autorzy.

Na koniec warto wspomnieć o wymaganiach sprzętowych gry:

Minimalne:

 1. Procesor: 2 GHz Dual Core
 2. Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 11
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Twardy dysk: 8 GB dostępnej przestrzeni
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Zalecane:

 1. Procesor: 3 GHz Quad Core
 2. Karta graficzna: Nvidia GTX 970
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 16 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 8GB dostępnej przestrzeni
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 1. Oficjalna strona gry
 2. Holdfast: Nations at War w Steam Early Access