Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Holdfast: Nations at War (PC)

Holdfast: Nations at War PC

Historyczna gra akcji pozwalająca rozgrywać wielkie potyczki lądowe i morskie w trybie multiplayer. Grę stworzyło studio Anvil Games, założone przez część zespołu odpowiedzialnego za Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars.

Akcji | FPP | TPP | epoka napoleońska | multiplayer | statki | kooperacja | historyczne | XIX wiek | XVIII wiek

PC Windows
Okładka Holdfast: Nations at War (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

21września2017

wczesny dostęp

5marca2020

5marca2020

Steam

Holdfast: Nations At War to wydana na platformę PC historyczna gra akcji pozwalająca rozgrywać wielkie potyczki w trybie multiplayer. Jest to debiutancka produkcja maltańskiego studia Anvil Games, założonego przez część zespołu odpowiedzialnego za Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars.

Mechanika

Dostępne na PC Holdfast: Nations At War to gra akcji osadzona w czasach wojen napoleońskich, odtwarzająca starcia lądowe i morskie. Niezależnie od tego, czy walczymy na morzu czy na lądzie, kluczową rolę odgrywa współpraca z kolegami z drużyny. Oba typy potyczek oddają do naszej dyspozycji odrębne klasy, dysponujące unikalnymi cechami oraz pełniące różne role. Podczas zabawy toczymy bitwy morskie na pokładach potężnych żaglowców, na których każdy gracz otrzymuje konkretne obowiązki do wypełnienia. Z kolei w starciach lądowych bierzemy udział zarówno w potyczkach na otwartym terenie, jak i w oblężeniach. Dostępne są również mapy łączące oba typy rozgrywki. Skala walk jest naprawdę duża, z czym współgrają imponujące rozmiary lokacji.

System walki stawia na realizm. Wolne tempo przeładowania broni palnej sprawia, że równie ważną rolę odgrywają bezpośrednie starcia. Autorzy opracowali prostą do opanowania, ale oferującą dużą swobodę mechanikę szermierki, która potrafi solidnie przetestować refleks i celność graczy. Produkcja pozwala na zabawę zarówno w perspektywie pierwszoosobowej, jak i z kamerą umieszczoną za plecami naszej postaci.

Tryby gry

Produkcja oferuje wyłącznie rozmaite warianty rozgrywki multiplayer i nie ma żadnego trybu dla pojedynczego gracza. Dostępne są również liczne funkcje społecznościowe, pomagające nam znajdować chętnych do zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Holdfast: Nations at War

Wymagania wiekowe Holdfast: Nations at War

12+

Wymagania sprzętowe Holdfast: Nations at War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 8/10 64-bit
Minimalne: Intel Dual Core 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 8/10 64-bit

Graliśmy w Holdfast: Nations at War – napoleońskie Mount & Blade: Warband
Graliśmy w Holdfast: Nations at War – napoleońskie Mount & Blade: Warband

Przed premierą 25 września 2017, 15:00

Rozgrywki sieciowe zazwyczaj są ciekawsze, gdy mamy zgraną ekipę. Nie inaczej jest w przypadku Holdfast: Nations at War, gdzie jedna osoba, wydająca przez mikrofon polecenia pozostałym graczom, potrafi stworzyć niesamowity klimat. Niecelna broń wymusza kooperację z innymi. Samotne podróżowanie po mapie raczej nie kończy się zbyt dobrze, a największą siłę ma szereg strzelających żołnierzy – wtedy szansa na chociaż jedno trafienie jest dużo większa.