Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mount & Blade: With Fire & Sword (PC)

Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola PC

Mount & Blade: With Fire & Sword

Rozszerzona edycja gry Mount & Blade: Ogniem i Mieczem, która przeniosła mechanikę sandboksowego RPG studia TaleWorlds w realia Rzeczpospolitej Obojga Narodów, czerpiąc przy tym wyraźnie inspiracje ze słynnej powieści Henryka Sienkiewicza.

RPG | książki | RPG akcji

PC Windows
Okładka Mount & Blade: With Fire & Sword (PC)

producent: TaleWorlds

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10grudnia2010

10grudnia2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola jest bardziej rozbudowaną wersją Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Oprócz zawartości znanej z tego tytułu, wprowadzono również szereg usprawnień do rozgrywki, a przede wszystkim dodano tryb wieloosobowy. Produkt jest bardzo dobrą propozycją przede wszystkim dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z podstawową edycją. Tym razem dostaliśmy bowiem to samo, a jeszcze wzbogacone o nowe możliwości.

Akcja gry rozgrywa się w XVII wieku, a przedstawiane w niej sceny i zadania wyraźnie są inspirowane powieściami Henryka Sienkiewicza oraz adaptacjami filmowymi tych dzieł. Rozgrywka stanowi połączenie elementów gier akcji, RPG oraz strategii. Najpierw działamy w trybie mapy, gdzie kontrolujemy całą naszą armię, by po napotkaniu zagrożenia wkroczyć do trybu akcji. W tym przypadku kontrolujemy określoną postać z widoku pierwszej lub trzeciej osoby, a zabawa zaczyna przypominać rasową grę akcji.

W stosunku do Mount & Blade: Ogniem i Mieczem, w pewnym stopniu poprawiono Sztuczną Inteligencję sterowanych przez komputer żołnierzy. Rzadziej zdarza się, by udawali się w nie te miejsca gdzie trzeba lub zacinali się na chwilę w jednym miejscu. Oprócz kilku innych mniej istotnych usprawnień, naturalnie wprowadzono także szereg różnego rodzaju nieznanych wcześniej zadań. Dzięki temu gra starcza na dłużej i zapewnia dodatkowe godziny zabawy.

Największą nowością w stosunku do pierwowzoru jest jednak tryb wieloosobowy, którego wyraźnie brakowało w oryginale. Tym razem rozgrywka nie kończy się nawet po ukończeniu kampanii dla jednego gracza, gdyż żywotność została przedłużona właśnie dzięki możliwości przeprowadzania potyczek ze znajomymi. Różnego rodzaju opcje zabawy sprawiają, że gra w tym trybie oferuje coś więcej niż najprostsze bitwy, które musimy jedynie wygrać. Z kolei oprawa wizualna nadal prezentuje się średnio, ale została nieco poprawiona względem pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1215 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola

Klasyfikacja PEGI Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/ME/XP/Vista/7
Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola - recenzja gry
Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola - recenzja gry

Recenzja 28 grudnia 2010, 11:26

Pierwsze wrażenie nie jest zbyt pozytywne – wita nas bowiem pustka na serwerach. W tydzień po premierze we wszystkich grach i trybach razem wziętych trudno było znaleźć w sumie trzydziestu graczy (!). Nie wróży to produkcji dużego sukcesu.