Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars (PC)

Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars PC

Pierwsze rozszerzenie DLC do bestsellerowego RPG akcji Mount & Blade: Warband firmy TaleWorlds.

To jest dodatek do gry Mount & Blade: Warband.

Akcji | TPP | epoka napoleońska | wojenne | sieciowe | kooperacja

PC Windows
Okładka Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19kwietnia2012

Mount & Blade: Warband: Napoleonic Wars jest dodatkiem dla wydanego w 2010 roku Mount & Blade: Warband, trójwymiarowej gry akcji, łączącej w sobie elementy znane z produkcji RPG i strategii. Rozszerzenie przenosi akcję tytułu z czasów średniowiecza do epoki wojen napoleońskich i skupia się wyłącznie na rozgrywkach w trybie multiplayer. Napoleonic Wars jest ulepszoną wersją fanowskiego moda o nazwie Mount & Musket: Battalion. Pieczę nad amatorskim dodatkiem i jego komercyjnym rozwinięciem sprawują ci sami autorzy, działający pod szyldem studia deweloperskiego Flying Squirrel Entertainment.

Dodatek wprowadza szereg ulepszeń do modelu rozgrywki podstawowej wersji gry, wynikających nie tylko ze zmiany zaprezentowanego okresu historycznego. Bierzemy udział jedynie w rozgrywkach wieloosobowych, w których jednocześnie uczestniczyć może nawet 250 osób. Tytuł nie posiada standardowej kampanii single-player, przez co porzuca dużą ilość elementów RPG znanych z Warband, skupiając się stricte na walce.

Napoleonic Wars wprowadza ponad 220 unikalnych jednostek, należących do pięciu krajów, biorących udział w konflikcie wywołanym przez Napoleona. Do naszej dyspozycji oddana została cała gama ówczesnych oddziałów piechoty (w tym m.in. werbliści wybijający rytm i siły inżynieryjne budujące umocnienia i barykady), kawalerii oraz artylerii, w tym zarówno standardowe działa jak i moździerze.

Nowością w Mount & Blade: Warband: Napoleonic Wars jest tryb dowódcy, w którym kierujemy własnymi oddziałami sterowanymi przez komputerowe AI. Model rozgrywki został poprawiony i udoskonalony, wprowadzając nowe metody walki, nieobecne w Warband. Nadal jednak rozgrywka opiera się na umiejętnościach i doświadczeniu grających.

Tradycyjnie twórcy serii dbają o realizm pól bitewnych. Mundury i uzbrojenie, które zobaczymy w grze są zgodne z XIX-wiecznymi realiami, podobnie zresztą jak muzyka. W czasie zabawy usłyszymy też kilkadziesiąt minut kwestii i okrzyków żołnierzy, nagranych w językach odpowiadających krajom ich pochodzenia. Niewielkiej zmianie uległa techniczna strona oprawy graficznej tytułu, wprowadzono nowe animacje otoczenia (woda, drzewa itd.) oraz ulepszono efekty atmosferyczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-250  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 600 głosów czytelników.

Gry podobne do Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Klasyfikacja PEGI Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 1
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - m.in. Project Brazil, Nihilum, Dniepr i Caveman2Cosmos
Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - m.in. Project Brazil, Nihilum, Dniepr i Caveman2Cosmos

wiadomość8 lipca 2013

W najnowszym przeglądzie omawiamy mody do takich gier jak Half-Life 2: Episode Two, Company of Heroes: Opposing Fronts, Fallout: New Vegas, Deus Ex czy Freespace 2.

Mount & Blade: Warband otrzymał nowy dodatek multiplayer - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband otrzymał nowy dodatek multiplayer - Napoleonic Wars

wiadomość20 kwietnia 2012

Studio Tale World wypuściło nowy dodatek wieloosobowy do swojej gry Mount & Blade, w którym podjęto temat wojen napoleońskich. Dzięki rozszerzeniu możemy wziąć udział w dwustuosobowych bitwach i skorzystać z dziewiętnastowiecznego uzbrojenia.