Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battle Cry of Freedom (PC)

Battle Cry of Freedom PC

Battle Cry of Freedom to wieloosobowa gra akcji, która pozwala ona na wzięcie udziału w najsłynniejszych starciach z okresu amerykańskiej wojny secesyjnej. W sieciowych bitwach może jednocześnie ścierać się ponad 500 graczy.

Akcji | TPP | wojna secesyjna | sieciowe | TPS | indie | historyczne | XIX wiek

PC Windows
Okładka Battle Cry of Freedom (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31grudnia2015

Alpha Test

Dostęp do wersji alfa po wpłacie dotacji w wysokości 150 euro: https://www.fsegames.eu/donations.php

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Cry of Freedom to zręcznościowa gra bitewna koncentrująca się na trybie wieloosobowym. Jest to produkcja studia Flying Squirrel Entertainment, które wcześniej stworzyło udany dodatek DLC Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars.

Gra nakierowana jest głównie na tryb multiplayer i pozwala wziąć udział w starciach amerykańskiej wojny secesyjnej. Najbardziej charakterystycznym elementem tej produkcji jest olbrzymia skala. Na mapach o rozmiarach 25 kilometrów kwadratowych boje toczyć może ponad 500 graczy jednocześnie. Autorzy realistycznie odtworzyli cały konflikt, więc zarówno po stronie Konfederacji, jak i Unii znajdziemy jedynie historyczne oddziały, wliczając w to ich uzbrojenie oraz szczegóły mundurów. W trakcie starć możemy korzystać z artylerii, wznosić barykady i podkładać ładunki wybuchowe. Co więcej, pojawiają się nawet jednostki muzyków, zagrzewające żołnierzy do walki. Wszystkie obecne w grze utwory pochodzą z okresu wojny secesyjnej i do ich odtworzenia autorzy wykorzystali specjalizujących się w tej erze profesjonalnych wykonawców.

Zabawę urozmaica rozbudowany system walki w zwarciu. Natomiast autorski silnik graficzny pozwala na zniszczenie praktycznie każdego elementu otoczenia, od małych drzew aż po całe budynki. Przywiązanie do realizmu oznacza, że nie możemy swobodnie wybierać trybów do poszczególnych map. Zamiast tego, do każdego poziomu przypisano konkretne starcie znane z podręczników historii. Ten scenariusz decyduje o zadaniach stron, ich początkowych pozycjach oraz dostępnych jednostkach. Ponadto system respawnów został opracowany tak, aby symulować przybywające posiłki oraz skalę ówczesnych bitew.

Biorący udział w sieciowych starciach gracze przydzielani są do regimentów i każdy z nich otrzymuje własne zadania do wykonania. Większość z nich polega na zajęciu lub obronie konkretnej pozycji. Pojawiają sie jednak również bardziej szczegółowe rozkazy. Przykładowo, oddział strzelców wyborowych może otrzymać polecenie zabicia wrogiego oficera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 500  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle Cry of Freedom

16+

Zapowiedziano Battle Cry of Freedom – sieciową grę bitewną o gigantycznej skali
Zapowiedziano Battle Cry of Freedom – sieciową grę bitewną o gigantycznej skali

wiadomość14 listopada 2012

Znane z dodatku DLC Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars studio Flying Squirrel Entertainment zapowiedziało grę Battle Cry of Freedom. Pozwoli ona na toczenie wielkich sieciowych bitew z czasów wojny secesyjnej, w których weźmie udział ponad 500 graczy jednocześnie.