Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Gods and Generals (PC)

Gods and Generals PC

Pierwszoosobowa strzelanka osadzona w czasach amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Gra pozwala wziąć udział w kilku największych bitwach tego konfliktu i możemy opowiedzieć się po stronie którejkolwiek z dwóch frakcji. Poza prostymi potyczkami przeprowadzamy też m.in.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Gods and Generals (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lutego2003

Gods & Generals to rozbudowana strzelanka pierwszoosobowa (gra akcji/FPS), oparta na filmie kinowym pod tym samym tytułem. Akcja programu przenosi nas w czasy amerykańskiej Wojny Secesyjnej, która toczyła się pomiędzy Północnymi a Południowymi stanami. Jako jeden z żołnierzy walczących armii (do wyboru mamy sztandar Konfederacji bądź Unii), bierzemy udział w kilku największych bitwach, pochodzących z tamtego okresu. Nie zawsze jednak przychodzi nam walczyć na pierwszej linii frontu. Otóż dowództwo momentami zleca nam do wykonania również szereg misji specjalnych. Przeprowadzamy np.: rozmaite zwiady, sabotujemy działania przeciwnika, działamy na zasadzie partyzantki wojennej (z zaskoczenia uderz w newralgiczny punkt armii wroga i uciekaj), a także dbamy o zabezpieczenie przeprawy wodnej sojuszniczych oddziałów.

Podczas rozgrywki dostajemy do dyspozycji ówczesne uzbrojenie – w naszym ekwipunku pojawia się m.in.: sześciostrzałowy rewolwer czy oficerska szpada. Nie brakuje także muszkietów, których przeładowanie zajmuje około 20 sekund, lornetki, służącej do uważnej obserwacji ruchów przeciwnika, rozmaitych karabinów, a także pierwszych modeli granatów. Na polu bitwy możemy oczywiście zbierać amunicję pozostawioną przez wroga oraz pancerz, chroniący nas od ewentualnych obrażeń.

W Gods & Generals zastosowano w pełni trójwymiarowy silnik, pozwalający na interakcję z rozmaitymi obiektami (możemy podpalić wozy, czy wykorzystać znajdujące się na placu boju armaty, etc.). Autorzy omawianej pozycji postarali się także o zaimplementowanie w grze ciekawego trybu rozgrywki wieloosobowej (udostępnionego w formie darmowego uaktualnienia) oraz najbardziej widowiskowych fragmentów filmu kinowego, które w jeszcze większym stopniu potęgują wrażenia płynące z rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 0,8 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Gry podobne do Gods and Generals

Klasyfikacja PEGI Gods and Generals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gods and Generals

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 450MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D