Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2017, 10:18

autor: Adrian Werner

Holdfast: Nations at War - nadchodzi duchowy spadkobierca Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Zespół Anvil Games, założony przez ludzi, którzy wcześniej pracowali nad Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars, poinformował, że od ponad dwóch lat pracuje nad projektem Holdfast: Nations at War, czyli wieloosobową grą akcji osadzoną w czasach wojen napoleońskich, która pozwoli na rozgrywanie bitew morskich i lądowych.

Zapowiedziano Holdfast: Nations At War, czyli sieciową grę bitewną odtwarzającą lądowe i morskie starcia z okresu wojen napoleońskich. Projekt powstaje w maltańskim studiu Anvil Games, założonym przez część zespołu odpowiedzialnego za Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars.

HOLDFAST: NATIONS AT WAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Anvil Games Studios
  2. Gatunek: gra akcji
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery Early Access: 2017 r.

Gra pozwoli na zabawę zarówno w trybie pierwszoosobowym, jak i z kamerą umieszczoną za plecami naszej postaci. Niezależnie od tego, czy będziemy walczyli na morzu czy na lądzie, kluczową rolę odegra współpraca z kolegami z drużyny. Oba typy potyczek posiadać mają odrębne klasy, dysponujące unikalnymi rolami oraz cechami. Autorzy wiernie odtworzą historyczne mundury, a ich jasne kolory sprawą, że nie będziemy mieli większych problemów z odróżnieniem sojuszników od wrogów.

Podczas zabawy będziemy toczyli bitwy morskie za pomocą potężnych żaglowców, na których każdy gracz otrzyma konkretne obowiązki do wypełnienia. Z kolei w starciach lądowych weźmiemy udział zarówno w potyczkach na otwartym terenie, jak i oblężeniach. Dostępne mają być również mapy łączące oba typy rozgrywki.

Holdfast: Nations at War - nadchodzi duchowy spadkobierca Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - ilustracja #1

System walki postawi na realizm. Autorzy obiecują prostą do opanowania, ale oferującą dużą swobodę mechanikę szermierki, która solidnie przetestuje refleks i celność graczy. Starcia rozgrywane mają być w dużej skali, choć na razie nie podano dokładnie ile osób będzie mogło bawić się jednocześnie.

Twórcy koncentrują się wyłącznie na rozgrywkach multiplayer i mają w planach wiele różnych trybów rozgrywki. Dostępne będą również liczne funkcje społecznościowe oraz regularnie organizowane eventy i turnieje.

Holdfast: Nations At War zmierza wyłącznie na pecety. Obecnie autorzy zbierają głosy za pomocą programu Greenlight, co ma im zapewnić dystrybucję w serwisie Steam. Twórcy pracują nad grą od ponad dwóch lat i wkrótce zamierzają rozpocząć sprzedaż jej wczesnej wersji w Early Access.

  1. Oficjalna strona gry
Holdfast: Nations at War - nadchodzi duchowy spadkobierca Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - ilustracja #2
Holdfast: Nations at War - nadchodzi duchowy spadkobierca Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - ilustracja #3
Holdfast: Nations at War - nadchodzi duchowy spadkobierca Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - ilustracja #4
Holdfast: Nations at War - nadchodzi duchowy spadkobierca Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Holdfast: Nations at War

Holdfast: Nations at War