Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOSAND
Okładka Organ Trail: Director's Cut (PC)
OkładkaOrgan Trail: Director's Cut (PC)

Organ Trail: Director's Cut

Organ Trail: Director's Cut to gra symulująca próby przeżycia w świecie po apokalipsie zombie. Kontrolujemy grupę ocalałych podróżującą po Stanach Zjednoczonych w podniszczonym samochodzie. Musimy m.in.

Symulacje | zombie | postapokalipsa | elementy RPG | 2D | survival

Organ Trail: Director's Cut Premiera

9sie2012

AND iOS

10sty2013

PC

Gry podobne do Organ Trail: Director's Cut

This War of Mine

Sheltered

Fallout

Organ Trail: Director's Cut to gra traktująca o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie, łącząca elementy strategiczne, RPG i symulacyjne. Produkcję opracowało dwuosobowe studio deweloperskie The Men Who Wear Many Hats z Chicago.

Mechanika

Gra stanowi pastisz starego amerykańskiego przeboju Oregon Trail, odtwarzającego trudny los osadników kolonizujących zachodnie wybrzeże dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Całość została wykonana w formie oprogramowania edukacyjnego, które ma nauczyć dzieci sposobów przeżycia nadciągającej zombiakowej apokalipsy. Zabawa polega głównie na przetrwaniu. Kierujemy czteroosobową grupą ocalałych ludzi, którzy podróżują po terenach Stanów Zjednoczonych starym samochodem. Naszym zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie ich przy życiu, co nie jest łatwe, gdyż pomimo nadnaturalnych elementów gra podchodzi w całkiem realistyczny sposób do aspektów survivalowych.

Podczas podróży musimy gromadzić jedzenie i przydatne przedmioty. Zwłaszcza lekarstwa, naboje i benzyna są na wagę złota. Nasz pojazd jest w opłakanym stanie i wymaga regularnych napraw oraz wymieniania części. Do tego zagrażają nam nie tylko żywe trupy, ale też bandyci i zwierzęta. Co gorsza, bohaterowie mogą również umrzeć z powodu chorób, takich jak np. czerwonka. Rozpoczynając zabawę, nadajemy każdej postaci imię, dzięki czemu bardziej zżywamy się z członkami drużyny. Tym trudniej więc znosimy ich śmierć, zwłaszcza gdy musimy sami ich zamordować po tym, jak zostaną zarażeni wirusem zmieniającym w zombie.

Zabawę dodatkowo urozmaicają starcia z nieumarłymi bossami oraz system symulujący zmiany pogody. Najmocniejszą stroną gry jest jej nieliniowość. Ginie się tutaj stosunkowo często (zwłaszcza na początku), ale praktycznie wszystkie wydarzenia mają charakter losowy, więc nie ma mowy o wielokrotnym powtarzaniu tych samych fragmentów.

Kwestie techniczne

Produkcja oferuje stylizowaną, 8-bitową oprawę graficzną oraz towarzyszącą jej ścieżkę dźwiękową w klimacie retro.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Organ Trail: Director's Cut: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS