Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2017, 18:15

autor: Vergil

W Fallout Shelter zagrało ponad sto milionów graczy

Bethesda Softworks ma powody do świętowania – Fallout Shelter zdołał zwrócić na siebie uwagę ponad stu milionów graczy. Korzystając z okazji, firma podzieliła się z nami garścią równie ciekawych liczb związanych z ową produkcją.

Fallout Shelter okazał się wielkim sukcesem firmy Bethesda Softworks. Deweloperzy poinformowali, że produkcja trafiła w ręce ponad stu milionów graczy z całego świata. Bez wpływu na osiągnięty przez nią wynik nie pozostaje fakt, że mamy do czynienia z pozycją multiplatformową – można w nią zagrać zarówno na komputerach i konsolach (Xbox One), jak i na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Autorzy nie zamierzają spoczywać na laurach i od 15 września przez pięć kolejnych dni będą rozdawać wirtualne dobra o maksymalnej wartości dziesięciu dolarów. Gracze logujący się codziennie będą mogli zgarnąć zapas Nuka Coli Quantum, specjalne przedmioty ułatwiające przetrwanie na pustkowiach czy choćby pudełka śniadaniowe.

Seria Fallout uczy i bawi – wiecie, że gest wykonywany przez Vault Boya pozwala mu ocenić, czy znajduje się w bezpiecznej odległości od grzyba atomowego? Nawet jeśli na powyższe pytanie odpowiedzieliście twierdząco, warto o tym przypominać – kto wie, czy kiedyś ta wiedza nie uratuje Wam życia. - W Fallout Shelter zagrało ponad sto milionów graczy - wiadomość - 2017-09-14
Seria Fallout uczy i bawi – wiecie, że gest wykonywany przez Vault Boya pozwala mu ocenić, czy znajduje się w bezpiecznej odległości od grzyba atomowego? Nawet jeśli na powyższe pytanie odpowiedzieliście twierdząco, warto o tym przypominać – kto wie, czy kiedyś ta wiedza nie uratuje Wam życia.

Na tym jednak nie kończą się ujawnione przez twórców ciekawostki związane z owym tytułem. Autorzy zdradzili, że na pustkowia gracze posłali ponad miliard (!) mieszkańców swoich krypt. Co więcej, fani tego tytułu spędzili przy nim łącznie 385 milionów godzin, co przełożyło się na 7,5 miliarda sesji z grą.

Co dalej z Fallout Shelter? Deweloperzy nie wspominają niestety o tym, jakie plany wiążą z omawianą pozycją. W związku z tym, że tytuł żyje i ma się dobrze, gracze mogą być pewni, że Bethesda raczej nieprędko o nim zapomni – nawet jeśli na horyzoncie majaczą potencjalne hity w postaci Wolfenstein II: The New Colossus, Quake Champions oraz The Evil Within 2, które będą sygnowane logo tej firmy.