Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2017, 16:45

autor: Góral

Dragon’s Crown pojawi się na PlayStation 4?

Na jednej z japońskich stron pojawiła się reklama niezapowiedzianej jeszcze gry Dragon’s Crown Pro na konsolę PlayStation 4. Wychodzi na to, że produkcja, która oryginalnie ukazała się na PlayStation 3 i PlayStation Vita w 2013 roku, wkrótce doczeka się ulepszonego wydania.

Dragon’s Crown pojawi się na PlayStation 4 - ilustracja #1

Wydana w 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita gra RPG Dragon's Crown najprawdopodobniej trafi na PlayStation 4. Na jednej z japońskich stron pojawiła się reklama Dragon’s Crown Pro, co oczywiście nie umknęło internautom (dzięki, Gematsu). Najpewniej opublikowano ją nieco zbyt wcześnie, gdyż możemy podejrzewać, że firma Atlus chciała ujawnić projekt dopiero podczas targów Tokyo Game Show, które odbędą się w dniach 21-24 września. No cóż, nie po raz pierwszy i nie ostatni dochodzi do takich wypadków. Na temat nowej wersji oczywiście nie wiemy nic, ale słowo „Pro” w tytule sugeruje, że gra wykorzysta możliwości konsoli PlayStation 4 Pro, z grafiką w rozdzielczości 4K na czele.

Reklama Dragon’s Crown Pro / Źródło: Hachima Kikou.
Reklama Dragon’s Crown Pro / Źródło: Hachima Kikou.
Dragon’s Crown w skrócie:
  1. RPG akcji z elementami beat 'em up;
  2. ukazało się na PS3 i PSV w 2013 roku;
  3. najpewniej wkrótce na konsoli PlayStation 4 pojawi się ulepszona wersja Dragon’s Crown Pro.

Dragon’s Crown jest grą RPG akcji z silnymi naleciałościami beat 'em upów w stylu Golden Axe. Produkcja ukazała się w 2013 roku i zebrała wtedy bardzo dobre opinie, będąc chwaloną m.in. za oprawę graficzną, świetny tryb współpracy czy też udane połączenie pomysłów sprzed lat z nowoczesną rozgrywką. Niektórzy okrzyknęli ją nawet najlepszą grą studia Vanillaware, które na swoim koncie ma także kilka innych udanych projektów, jak np. Odin Sphere.

Co ciekawe, gra była swego czasu rozdawana w ramach abonamentu PlayStation Plus. Poza tym w europejskim PlayStation Store dzieją się z nią dziwne rzeczy. W czerwcu 2016 roku gra zniknęła z wirtualnych półek. Po kilku miesiącach wróciła, a obecnie znów jej nie ma. Oby edycja Pro nie miała podobnych problemów.