Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka The Evil Within 2 (PC)

The Evil Within 2

Kontynuacja udanego survival horroru The Evil Within. Podobnie jak to było w przypadku części pierwszej, nad dwójką pracował Shinji Mikami, autor serii Devil May Cry i Resident Evil.

Akcji | TPP | survival horror | horror

Okładka The Evil Within 2 (PC)

data premiery gry:

13paź2017

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Evil Within 2 to wydana na platformę PC, PS4 i XONE gra akcji należąca do kategorii survival horror. Jest to kontynuacja produkcji z 2014 roku; oba tytuły opracowało studio Tango Gameworks. Na czele zespołu ponownie stanął legendarny projektant Shinji Mikami, czyli ojciec takich serii jak Dino Crisis, Devil May Cry, Onimusha czy Resident Evil.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest znany z pierwszej części detektyw Sebastian Castellanos, który po śmierci swojej córki Lily popada w alkoholizm i depresję. Wkrótce odkrywa on jednak, że jego dziecko wcale nie zginęło podczas pożaru domu, a zostało porwane. Wyrusza więc w podróż do pozornie idyllicznego miasteczka Union. W tym miejscu utworzono nową alternatywną rzeczywistość, wykorzystując do tego córkę bohatera. Aby ją odzyskać Sebastian musi opuścić świat realny i udać się na wyprawę do koszmarnego wymiaru, skonstruowanego przez grupę Mobius.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki wydane na platformę PC, PS4 i XONE The Evil Within 2 stanowi rozwinięcie pomysłów z pierwszej części. Ponownie otrzymujemy więc grę akcji typu survival horror, w której kamera umieszczona jest za plecami bohatera. Zabawa sprowadza się do eksploracji, rozwiązywania okazjonalnych zagadek oraz walki.

Podczas zabawy przychodzi nam zmierzyć się z wieloma różnorodnymi potworami, przy czym otrzymujemy sporą swobodę wyboru metod radzenia sobie z zagrożeniami. Możliwe są otwarte konfrontacje z użyciem ciężkiej broni palnej, albo bardziej skradankowe podejście zakładające krycie się w cieniach i wykorzystywanie kuszy do cichego eliminowania przeciwników. Nie brakuje też sytuacji, w których najlepszym pomysłem jest ucieczka, zwłaszcza że zgodnie z tradycjami gatunku amunicji i zasobów zawsze jest jak na lekarstwo.

Podobnie jak w pierwszej części, w The Evil Within 2 przychodzi nam przemierzać ciasne, klaustrofobiczne lokacje, ale tym razem obok nich pojawiają się również otwarte i nieliniowe tereny, które możemy odkrywać we własnym tempie i które oferują wiele pobocznych aktywności.

W porównaniu do poprzedniej odsłony wyposażenie bohatera wzbogaciło się o komunikator, który pozwala kontaktować się z byłą protegowaną Sebastiana – Julią Kidman, wciąż przebywającą w świecie rzeczywistym. Przekazywane przez nią wskazówki pomagają w pokonaniu wyzwań w koszmarnej rzeczywistości. Urządzenie służy także do odnajdywania przedmiotów, surowców, informacji oraz misji pobocznych.

Kwestie techniczne

Gra może się pochwalić atrakcyjną trójwymiarową oprawą graficzną, której największymi zaletami jest ciężki klimat grozy oraz pomysłowe i przerażające modele potworów. Atmosferę budują przede wszystkim szczegółowo zaprojektowane lokacje oraz dynamiczne oświetlenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 611 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do The Evil Within 2

Klasyfikacja PEGI The Evil Within 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Evil Within 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2400 3.1 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7970 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4770 3.4 GHz/AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060/8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Graliśmy w The Evil Within 2 – poprawny survival horror
Graliśmy w The Evil Within 2 – poprawny survival horror

Przed premierą 25 sierpnia 2017, 13:00

Szansę na przetrwanie możemy zwiększyć poprzez przemyślany rozwój postaci. System umiejętności, jakie ma okazję posiąść Sebastian, nie jest szczególnie rozbudowany – dzieli się na kilka drzewek, takich jak skradanie się, walka czy leczenie – ale potrafi zadecydować o przeżyciu lub śmierci. Aby ulepszać swoje zdolności, musimy na nie wydać spore ilości zielonego śluzu, pozyskiwanego z ciał zabitych przeciwników. Gra premiuje tym samym agresywne nastawienie: jeśli ktoś zechce naprawdę mocno skupić się na uczeniu bohatera nowych sztuczek, musi się przygotować na regularne starcia.

PC
XONE
PS4