Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2019, 18:11

autor: Vergil

Games with Gold w czerwcu – m.in. Portal

Poznaliśmy listę tytułów, które w czerwcu zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold. Tym razem w ramach Games with Gold będzie można sprawdzić gry Portal i NHL 19, a także Rivals of Aether oraz Earth Defense Force 2017.

Dzień Dziecka tuż tuż, więc firma Microsoft podzieliła się z graczami listą produkcji, które w czerwcu otrzymają abonenci Xbox Live Gold w ramach programu Games with Gold. Podczas gdy posiadacze Xboksów 360 i Xboksów One (dzięki kompatybilności wstecznej) będą mogli sprawdzić gry Portal: Still Alive oraz Earth Defense Force 2017, ci drudzy zagrają jeszcze w Rivals of Aether i NHL 19.

Poszczególne pozycje będą dostępne w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

NHL 19

Xbox One

1-30 czerwca

Rivals of Aether

Xbox One

16 czerwca-15 lipca

Portal: Still Alive

Xbox 360/Xbox One

1-15 czerwca

Earth Defense Force 2017

Xbox 360/Xbox One

16-30 czerwca

Portal to nie lada gratka dla osób, które lubią od czasu do czasu urządzić swoim szarym komórkom intensywny trening. - Games with Gold w czerwcu – m.in. Portal - wiadomość - 2019-05-30
Portal to nie lada gratka dla osób, które lubią od czasu do czasu urządzić swoim szarym komórkom intensywny trening.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

NHL 19

Na pierwszy ogień idzie kompleksowa symulacja hokeja, w której gracze otrzymują do dyspozycji licencjonowane drużyny z będącej najsłynniejszą ligą świata amerykańskiej National Hockey League. Autorzy zastosowali tu technologię Real Player Motion, która umożliwia większą kontrolę nad drużyną, a także zapewnia nowe sposoby na nabieranie prędkości. Poza tym zadbano o nowy silnik fizyczny odpowiadający za kolizje zawodników i obiektów. Filarem gry jest tryb kariery, jednak na sprawdzenie czekają jeszcze turnieje oraz pojedyncze mecze. Oczywiście bawić się można zarówno samotnie, jak i w trybie multiplayer.

Rivals of Aether

Rivals of Aether natomiast jest bijatyką zainspirowaną przez kultowe Super Smash Bros. W trakcie zabawy toczymy widowiskowe pojedynki na arenach wypełnionych rozmaitymi elementami otoczenia, po których możemy skakać niczym w klasycznych platformówkach. W starciach biorą udział obdarzeni specjalnymi zdolnościami zawodnicy będący krzyżówkami rozmaitych gatunków zwierząt. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę, jednak rozwija skrzydła dopiero w trybie multiplayer, który obejmuje kooperacyjny moduł Abyss oraz wariant Versus. Całość okraszono oldschoolową grafiką rodem z epoki szesnastu bitów.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Portal: Still Alive

Portal to jedna z tych gier, których raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Tytuł, w którym po raz pierwszy spotkaliśmy się ze Sztuczną Inteligencją GlaDOS, a także wzięliśmy do ręki kultowego już Portal Guna, dał początek marce, która, choć doczekała się jeszcze zaledwie jednej „dużej” gry, jest obecna w umysłach graczy po dziś dzień. Pomimo że od premiery tej pozycji minęło już niemal dziewięć lat, schemat rozgrywki oparty na tworzeniu tytułowych portali i wykorzystywaniu ich do rozwiązywania zagadek logicznych nie zestarzał się ani odrobinę.

Earth Defense Force 2017

Zestawienie zamyka trzecioosobowa strzelanka, w której wcielamy się w członka tytułowej organizacji Earth Defense Force i stajemy do walki z hordami gigantycznych robali. Choć przerośnięte poczwary mogą przerażać, to my dzierżymy najmocniejsze argumenty (w postaci rozbudowanego arsenału broni palnej), które w efekcie pozwalają nam wyjść w jednym kawałku z każdej opresji. Pomimo że omawiany tytuł (zresztą jak i cały cykl) jest dość specyficzny, warto dać mu szansę, bo strzelanie do stad gigantycznych mrówek niszczących wszystko, co napotkają, potrafi być odstresowujące.