Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2022, 11:55

autor: Adrian Werner

Digital Foundry wytypowało gry z najlepszą grafiką w 2022 roku

Digital Foundry wybrało najlepsze graficznie gry 2022 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się śliczny exclusive firmy Sony.

Źródło fot. Sony
i

Końcówka roku to tradycyjnie okres podsumowań. Jedno z nich opublikował właśnie popularny kanał Digital Foundry, którego twórcy wytypowali najbardziej imponujące graficznie gry 2022 roku.

Najlepsze graficznie gry 2022 roku wg. Digital Foundry

Miejsce:

Gra:

1.

Horizon Forbidden West

2.

The Callisto Protocol

3.

Portal RTX

Digital Foundry specjalizuje się w analizach technologicznych aspektów grafiki, więc ta lista była tworzona pod tym kątem, a nie np. według najładniejszego stylu wizualnego.

Portal RTX wyróżniono głównie z powodu niesamowitego systemu oświetlenia, świetnie wykorzystującego możliwości ray tracingu. Z kolei The Callisto Protocol zachwyciło ludzi Digital Foundry nie tylko jakością wykonania, ale również tym, że pomimo wykorzystania silnika Unreal Engine 4.0 gra oferowała mocno unikalną grafikę i wycisnęła z tej technologii więcej niż jakikolwiek inny tytuł.

Ostatecznie zwycięzca mógł być jeden i za najlepszą graficznie grę 2022 roku uznano Horizon Forbidden West. Produkcja zachwyciła ludzi z Digital Foundry poziomem detali, jak również tym, że deweloperom udało się naprawić wszystkie wizualne niedociągnięcia z poprzedniej części cyklu, takie jak słabą animację postaci podczas rozmów czy rozczarowujący system oświetlenia. Imponujący jest również fakt, że gra wygląda bardzo dobrze na PS4, ale wersja na PlayStation 5 jest znacznie ładniejsza i nie wydaje się, aby ucierpiała z powodu tego, że autorzy musieli równolegle opracować wydanie na starszą konsolę.

Pozostałe najbardziej imponujące graficznie gry 2022 roku

Poza tą najlepszą trójką w materiale wspomniano również o innych najbardziej imponujących graficznie produkcjach mijającego roku:

  1. Dying Light 2
  2. Need For Speed Unbound
  3. Fortnite (wersja po aktualizacji wprowadzającej Unreal Engine 5.1)
  4. A Plague Tale: Requiem
  5. Warhammer 40,000: Darktide
  6. The Last of Us Part 1
  7. Gran Turismo 7

Ta siódemka została podana w przypadkowej kolejności. Wspólnie z pierwszą trójką wszystkie te gry tworzą zestawienie dziesięciu najbardziej imponujących graficznie produkcji tego roku według Digital Foundry.

  1. Recenzja gry Horizon Forbidden West - Sony ma asa na Game Passa
  2. Recenzja Callisto Protocol - gra, w której bawi... bałem się świetnie!