Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSXSwitchPS5
Okładka A Plague Tale: Requiem (PC)
OkładkaA Plague Tale: Requiem (PC)

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale 2

Druga część serii osadzonych w średniowieczu, przygodowych gier akcji TPP. W A Plague Tale: Requiem po raz kolejny śledzimy losy Amicii i Hugo – rodzeństwa walczącego o przetrwanie w kraju ogarniętym wojną i stawiającym czoła tytułowej pladze.

Akcji | TPP | skradanki | średniowiecze | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Plague Tale: Requiem Premiera

Gry podobne do A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Innocence

The Lord of the Rings: Gollum

Shadwen

A Plague Tale: Requiem to kontynuacja ciepło przyjętej przygodowej gry akcji, wydanej w 2019 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwszej części serii, czyli zespół Asobo Studio, a jej wydaniem zajęła się firma Focus Home Interactive.

Fabuła

A Plague Tale: Requiem ponownie zabiera nas do średniowiecznej Europy. Akcję tej produkcji osadzono w XIV wieku, po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Plaga, która nawiedziła Francję, jeszcze się nie skończyła, podobnie jak rozdzierające kraj wojny. Amicia i Hugo, czyli rodzeństwo znane z oryginału, raz jeszcze muszą stawić czoła przeciwnościom losu i zawalczyć o swoje życie.

Mechanika

W A Plague Tale: Requiem akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przygoda wiedzie nas przez różnorodne lokacje – od miast i wiosek, przez malownicze wybrzeża, skończywszy na polach bitew. Przemierzając je, wykonujemy zadania wynikające z fabuły, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz radzimy sobie z przeciwnikami. Wrogów eliminujemy przede wszystkim po cichu i z dystansu bądź wykazując się sprytem i na przykład zastawiając na nich pomysłowe pułapki. Poza tym musimy uważać, by nie paść ofiarą wygłodniałych szczurów, które niekiedy wręcz zalewają lokacje i pożerają wszystko, co znajduje się poza zasięgiem światła.

Kwestie techniczne

A Plague Tale: Requiem może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Tak jak to miało miejsce poprzednio, największe wrażenie robią szczury występujące tu w iście zatrważających ilościach.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Plague Tale: Requiem: 18+

PC
XSX
PS5
Switch