Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXSwitch
Okładka A Plague Tale: Requiem (PC)
OkładkaA Plague Tale: Requiem (PC)

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale 2

Druga część serii osadzonych w średniowieczu, przygodowych gier akcji TPP. W A Plague Tale: Requiem po raz kolejny śledzimy losy Amicii i Hugo – rodzeństwa walczącego o przetrwanie w kraju ogarniętym wojną i stawiającym czoła tytułowej pladze.

Akcji | TPP | skradanki | średniowiecze | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

A Plague Tale: Requiem Premiera

18paź2022za 67dni

PC XSX PS5 Switch

Gry podobne do A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Innocence

The Lord of the Rings: Gollum

Shadwen

E3 2021

A Plague Tale: Requiem to kontynuacja ciepło przyjętej przygodowej gry akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami skradanki, wydanej w 2019 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwszej części serii, czyli zespół Asobo Studio, a jej wydaniem zajęła się firma Focus Home Interactive.

Fabuła

A Plague Tale: Requiem ponownie zabiera nas do średniowiecznej Europy. Akcję tej produkcji osadzono w XIV wieku, po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Plaga, która nawiedziła Francję, jeszcze się nie skończyła, podobnie jak rozdzierające kraj wojny. Amicia i Hugo, czyli rodzeństwo znane z oryginału, wraz z przyjaciółmi ponownie muszą stawić czoła przeciwnościom losu i zawalczyć o swoje życie.

Mechanika

W A Plague Tale: Requiem akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przygoda wiedzie nas przez różnorodne lokacje – od miast i wiosek, przez malownicze wybrzeża, skończywszy na polach bitew. Przemierzając je, śledzimy fabułę i wykonujemy wynikające z niej zadania, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz radzimy sobie z przeciwnikami.

Amicia ma na swoim podorędziu znaną z pierwowzoru procę oraz potrafi zastawiać na nieprzyjaciół pomysłowe pułapki. Poza tym jednak dziewczyna robi doskonały użytek z kuszy, a także nauczyła się zakradać do adwersarzy i zadawać im cichą (choć brutalną) śmierć z bliska. Wszystko to sprawia, że protagonistka często ma okazję, by z ofiary zmienić się w łowczynię polującą na swoich wrogów.

Inaczej mają się sprawy z plagą wygłodniałych szczurów, które niekiedy wręcz zalewają lokacje i niszczą otoczenie oraz pożerają wszystko, co znajduje się poza zasięgiem światła. Przejście przez opanowane przez nie miejsca wymaga korzystania z pochodni, nieustannego rozglądania się dookoła oraz dbania o to, by nasza droga była dobrze oświetlona. Obecność krwiożerczych gryzoni można jednak wykorzystać na swoją korzyść, na przykład zwabiając oponentów w miejsca, w których będą narażeni na ich atak, oraz gasząc im pochodnie celnymi strzałami z procy, tym samym wystawiając ich na pożarcie.

Kwestie techniczne

A Plague Tale: Requiem może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Tak jak to miało miejsce poprzednio, największe wrażenie robią szczury występujące tu w iście zatrważających ilościach.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

A Plague Tale: Requiem cena w dniu premiery: 169,99 PLN

Wymagania wiekowe A Plague Tale: Requiem: 18+

PC
XSX
PS5
Switch