Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 grudnia 2022, 11:22

Twórca The Last of Us wyjaśnia zmiany wprowadzone do serialowego Joela

W serialu The Last of Us Joel otrzymał cechy, które nie były zaprezentowane w materiale źródłowym. Twórca gry oraz serialu, Neil Druckmann, wyjaśnił, czemu postanowiono wprowadzić owe zmiany.

Źródło fot. The Last of Us; Neil Druckmann i Craig Mazin; HBO; 2023
i

Oglądając adaptację gry lub książki należy być przygotowanym na pewne zmiany, które zostały wprowadzone względem oryginału. Podobnie będzie w przypadku ekranizacji The Last of Us, w której Joel otrzyma cechy nieukazane w grze.

HBO Max kupisz tutaj

Neil Druckmann, który jest twórcą gry The Last of Us oraz jej serialowej ekranizacji, opowiedział w wywiadzie dla The New Yorkera, dlaczego zdecydowano się na wprowadzenie owych zmian:

Prowadziliśmy rozmowy o wpływie ciężkiego życia Joela na jego zdrowie fizyczne. Dlatego z powodu wystrzału gorzej słyszy na jedno ucho. Zaś kolana bolą go za każdym razem, gdy wstaje. Myślę, że jest gdzieś miejsce dla Toma Cruise'a, który umie zrobić wszystko. Ja jednak lubię, gdy moje postacie w średnim wieku wyglądają jak przeciętny człowiek w średnim wieku.

Wspomniane cechy mogłyby przeszkadzać podczas rozgrywki w grze, ale w serialu może być dla nich miejsce i sprawić, że postać będzie wydawała się prawdziwsza. Na pewno Neil Druckmann przemyślał swoje pomysły, ponieważ na początku grudnia tego roku wspominał, że wiąże z serialem duże nadzieje.

Adaptacja The Last of Us ma być rozrywką dla fanów serii, a także dla osób, które z grami wideo nie mają związku. Dodatkowo twórcy chcą, żeby produkcja pokazała drugiej grupie, że gry potrafią opowiedzieć głęboką historię, która porusza. Druckmann liczy, iż powodzenie serialu HBO zmieni ogólną percepcję gier w społeczeństwie.

Premiera serialu The Last of Us będzie miała miejsce już 16 stycznia 2023 roku na platformie HBO Max. Pierwszy epizod ma trwać aż 85 minut, a pozostałe po 55 minut.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej