Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS5
Okładka Horizon: Forbidden West (PS4)

Horizon: Forbidden West

Horizon Zero Dawn 2 | HZD2

W Horizon: Forbidden West trafiamy na zachód postapokaliptycznej Ameryki, gdzie Aloy szuka sposobu na uporanie się z nowym zagrożeniem dla resztek ludzkości. To druga część serii przygodowych gier akcji z otwartym światem i elementami RPG od studia Guerrilla Games.

Akcji | TPP | science fiction | postapokalipsa | sandbox | elementy RPG | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Okładka Horizon: Forbidden West (PS4)

data premiery gry:

2021

PS5 PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Horizon: Forbidden West jest drugą odsłoną cyklu przygodowych gier akcji z otwartym światem i elementami RPG, zapoczątkowanego w 2017 roku. Produkcja została opracowana przez holenderskie studio Guerrilla Games, czyli autorów pierwowzoru, a zarazem twórców popularnej serii FPS-ów pod tytułem Killzone.

Fabuła

Akcja gry Horizon 2 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej grze studia. W postapokaliptycznym świecie zapanowała równowaga, a ludzie, zwierzęta i maszyny próbują koegzystować. W obliczu nowego zagrożenia główna bohaterka – Aloy – musi udać się w długą i niebezpieczną podróż na zachód Ameryki.

Mechanika

W Horizon 2: Forbidden West akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, autorzy oddają nam do dyspozycji rozległy świat, który możemy przemierzać na piechotę lub na grzbiecie jednej z maszyn. Na mapie znajdziemy zarówno gęsto porośnięte tereny, jak i mroźne pustkowia oraz piaszczystą pustynię.

Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą liczne misje i aktywności poboczne. Ważną rolę odgrywają też dynamiczne starcia z przeciwnikami (zarówno ludźmi, jak i wrogo nastawionymi robotami), których eliminujemy, robiąc użytek z łuku, oszczepu i szeregu pułapek. W miarę postępów zdobywamy doświadczenie, awansujemy na kolejne poziomy i odblokowujemy nowe umiejętności. Poza tym potencjał Aloy zwiększamy poprzez zdobywanie coraz lepszego wyposażenia.

Kwestie techniczne

HZD2 działa w oparciu o technologię Decima, która napędzała pierwszą część serii. Engine został jednak solidnie zmodyfikowany, by zapewniał oprawę graficzną najwyższej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 1396 głosów czytelników.

Gry podobne do Horizon: Forbidden West

Wymagania wiekowe Horizon: Forbidden West

16+

God of War: Ragnarok raczej nie w tym roku. Horizon 2 zdąży na czas
God of War: Ragnarok raczej nie w tym roku. Horizon 2 zdąży na czas

wiadomość23 lutego 2021

Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, podał 3 tytuły, których powinniśmy się spodziewać na konsolach PlayStation w 2021 roku. Wśród nich nie ma, niestety, God of War: Ragnarok.

Jest patch 1.10 do Horizon Zero Dawn na PC; Guerrilla skupia się na Forbidden West
Jest patch 1.10 do Horizon Zero Dawn na PC; Guerrilla skupia się na Forbidden West

wiadomość19 stycznia 2021

Horizon Zero Dawn: Complete Edition na PC otrzymało kolejną aktualizację, oznaczoną numerem 1.10. Jak poinformowała ekipa z Guerrilla Games, teraz większość sił przerobowych zostanie przerzucona na tworzenie Horizon: Forbidden West i częstotliwość wydawania patchów będzie mniejsza.

Project Athia dwuletnim exclusivem na PS5 i PC. Sony chwali się Gran Turismo 7 i innymi grami
Project Athia dwuletnim exclusivem na PS5 i PC. Sony chwali się Gran Turismo 7 i innymi grami

wiadomość7 grudnia 2020

Sony zaprezentowało nowy zwiastun zawierający gry, które zmierzają na PS5. Wśród pokazanych tytułów znajdziemy między innymi Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7, Destruction AllStars oraz Project Athia. Co ciekawe, japońska firma ma 2-letnią wyłączność na ostatnią z wymienionych produkcji.

Horizon 2, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart z terminami premier
Horizon 2, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart z terminami premier

wiadomość9 listopada 2020

Firma Sony Interactive Entertainment udostępniła reklamę oczekiwanych gier z okazji zbliżającej się premiery konsoli PlayStation 5. Poznaliśmy terminy wydania m.in. Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart.

Horizon 2 Forbidden West i Spider-Man Miles Morales trafią na PS4
Horizon 2 Forbidden West i Spider-Man Miles Morales trafią na PS4

wiadomość16 września 2020

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała, że gry Horizon Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales i Sackboy: A Big Adventure trafią nie tylko na PS5, ale i na PlayStation 4.

PS5
PS4