Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka Horizon: Forbidden West - Burning Shores (PS5)
OkładkaHorizon: Forbidden West - Burning Shores (PS5)

Horizon: Forbidden West - Burning Shores PS5

HFW: Burning Shores

Rozszerzenie fabularne do gry Horizon: Forbidden West, którego akcja została osadzona w ruinach miasta Los Angeles. W odróżnieniu od „podstawki” – która wyszła na PS4 i PS5 – dodatek ukazał się wyłącznie na PlayStation 5.

To jest dodatek do gry Horizon: Forbidden West.

Akcji | TPP | science fiction | postapokalipsa | sandbox | elementy RPG | przygodowe gry akcji

Horizon: Forbidden West - Burning Shores Premiera PS5

19kwietnia2023

PSN

19kwietnia2023

producent: Guerrilla Games wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Horizon: Forbidden West - Burning Shores

Horizon: Forbidden West

God of War: Ragnarok

Ghost of Tsushima: Director's Cut

Burning Shores to do dodatek fabularny do wydanej w 2022 roku gry Horizon: Forbidden West. Za jego opracowanie odpowiadają twórcy „podstawki” – holenderskie studio Guerrilla Games. Stojąca za DLC ambitna wizja nie pozwoliła deweloperowi wydać go na PS4, dlatego też rozszerzenie jest dostępne wyłącznie na PlayStation 5.

Fabuła

Historia DLC Burning Shores rozpoczyna się zaraz po finale Horizon: Forbidden West. Gracz ponownie wciela się w rudowłosą wojowniczkę Aloy, która wyrusza do ruin Los Angeles, obecnie przypominającego raczej wulkaniczny archipelag niż miasto. Protagonistka musi tam stawić czoło m.in. ogromnemu zagrożeniu za strony maszyn. Ale nie tylko – czeka na nią również mnóstwo innych niebezpieczeństw. Bohaterka spotyka jednak na swojej drodze wiele nowych postaci, które pomagają jej sprostać czekającym na nią wyzwaniom.

Mechanika

Pod względem rozgrywki DLC Burning Shores zasadniczo nie odbiega od tego, co oferuje Horizon: Forbidden West. Gracz przemierza sporej wielkości otwartą krainę, wykonując zadania główne – które popychają do przodu fabułę – oraz misje poboczne. Te ostatnie są źródłem zarówno dodatkowego doświadczenia, jak i cennych przedmiotów, zwiększających szansę Aloy w starciach z nawet najbardziej potężnymi maszynami.

Eksploracja zrujnowanego Los Angeles sprowadza się w dużej mierze do pływania i nurkowania, a także latania na grzbiecie Słonecznego Skrzydła – latającego wierzchowca znanego z „podstawki”. Natomiast w walce Aloy może korzystać ze wszystkich elementów ekwipunku i broni, które zdobyła, przemierzając San Francisco oraz Las Vegas, a więc m.in. z łuku, włóczni, miotanych oszczepów, różnego rodzaju pułapek oraz granatów.

Tryby gry

Horizon: Forbidden West – Burning Shores oferuje wyłącznie doświadczenie dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Burning Shores nie jest dodatkiem samodzielnym. Co za tym idzie, aby móc w niego zagrać, trzeba posiadać podstawową wersję gry Horizon: Forbidden West. Co więcej, ze względu na ograniczenia technologiczne PlayStation 4 i stojącą za DLC ambitną wizją twórców, rozszerzenie jest dostępne wyłącznie na PlayStation 5, choć „podstawka” ukazała i na PS4, i na PS5.

Ostatnia modyfikacja 28 września 2023

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Horizon: Forbidden West - Burning Shores cena w dniu premiery: 89,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Horizon: Forbidden West - Burning Shores

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.