Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 12 stycznia 2022, 14:15

Portal - nowa wersja moda Hazmat's Map Pack ze świeżymi wyzwaniami

Ukazała się pierwsza od siedmiu lat nowa wersja Hazmat's Portal Map Pack, czyli moda, który oferuje zestaw nowych, dopracowanych poziomów do pierwszej części cyklu gier logicznych od studia Valve.

Od premiery gry Portal 2 minęła już ponad dekada i niestety nie zanosi się, abyśmy w najbliższych latach mieli otrzymać nową odsłonę cyklu. Na szczęście fani serii nie muszą polegać tylko na studiu Valve, gdyż marka wciąż ma aktywną społeczność moderską, która regularnie dostarcza świeże wyzwania. Najnowszym tego przykładem jest modyfikacja Hazmat's Portal Map Pack, która właśnie doczekała się aktualizacji.

Projekt stanowi ciekawą hybrydę rozwiązań z obu odsłon cyklu. Jest to mod przeznaczony do pierwszego Portala, zachowujący jego klimat oraz stylistykę, ale wzbogacający rozgrywkę o elementy zaczerpnięte z Portala 2, takie jak mosty świetlne oraz sieci laserów.

Portal - nowa wersja moda Hazmats Map Pack ze świeżymi wyzwaniami - ilustracja #1

Hazmat's Portal Map Pack oferuje siedem poziomów wypełnionych pomysłowymi zagadkami. Mod jest wyśmienicie wykonany, zarówno pod względem jakości zagadek, jak i projektu map.

Nowa wersja oznaczona została numerem 2.4 i wydano ją siedem lat po premierze poprzedniej edycji. Autor na długi czas porzucił ten projekt i dopiero niedawno do niego wrócił. Początkowo planował jedynie zadbać o lepszą optymalizację i usunąć kilka błędów, ale aktualizacja szybko się rozrosła.

Ostatecznie poza tymi zmianami twórca poprawił także grafikę, dodał nowe wyzwania do niektórych komór testowych oraz zmodyfikował zakończenie.

Przypomnijmy, że pierwszy Portal zadebiutował w październiku 2007 roku. Natomiast Portal 2 ukazał się w kwietniu 2011 r.

  1. Hazmat's Portal Map Pack – pobierz mod
  2. Hazmat's Portal Map Pack – strona moda
  3. Portal – recenzja gry
  4. Portal – poradnik do gry