Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2022, 14:38

autor: Qskan

IEM Katowice powraca. Turniej odbędzie się z publicznością na trybunach

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 publiczność powróci do katowickiego Spodka, by oglądać na żywo zmagania najlepszych graczy podczas IEM Katowice 2022.

W SKRÓCIE:
  1. Organizatorzy IEM Katowice 2022 poinformowali, że tegoroczna edycja turnieju odbędzie się przy udziale publiczności.
  2. Chcący obejrzeć esportowe zmagania w katowickim Spodku, będą musieli zakupić bilet, a także posiadać certyfikat covidowy.
  3. W tym roku nie odbędą się towarzyszące turniejowi targi IEM Expo.

Organizatorzy największego esportowego eventu w Polsce – IEM Katowice – poinformowali, że tegoroczna edycja wielkiego turnieju odbędzie się już przy udziale publiczności na żywo. Fani CS:GO oraz StarCrafta II będą mogli obejrzeć z bliska zmagania najlepszych zawodników po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. W tym roku obchodzimy 10. rocznicę powstania tego cyklicznego wydarzenia. O szczegółach poinformowano podczas wczorajszej konferencji prasowej.

IEM Katowice powraca. Turniej odbędzie się z publicznością na trybunach - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Istnieją jednak pewne ograniczenia. W przeciwieństwie do lat sprzed pandemii nie zobaczymy już kilometrowych kolejek kłębiących się pod Spodkiem – impreza będzie w całości biletowana, a na trybunach będą mogły zasiąść wyłącznie te osoby, które posiadają ważny Unijny Certyfikat COVID.

Impreza zostanie również okrojona z targów IEM Expo, które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i stanowiły integralną część eventu.

Przypomnijmy, że w 2020 roku (kiedy pandemia dopiero nabierała rozpędu) z powodu koronawirusa organizatorzy w ostatnim momencie podjęli decyzję o rezygnacji z udziału publiczności w turnieju. Z kolei w ubiegłym roku rozgrywki odbyły się całkowicie w formacie online.

Teraz kibice wezmą udział w finałowej części turnieju (25 – 27 lutego), kiedy to zawodnicy CS:GO oraz StarCrafta II będą mierzyć się w grze o najwyższe trofea. Swoją szansę będą mieli także i polscy zawodnicy, m.in. zespół Wisła All in! Games, który powalczy w fazie Play In o awans do głównego turnieju w Counter-Strike’a.