Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2020, 09:26

autor: Adrian Werner

IEM Katowice 2020 – dzisiaj rusza esportowy turniej bez publiczności

Dzisiaj w katowickim Spodku rusza tegoroczna edycja imprezy Intel Extreme Masters. Z powodu zagrożenia koronawirusem rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności.

Tym razem zawodnicy będą musieli obyć się bez dopingu publiczności. - IEM Katowice 2020 – dzisiaj rusza esportowy turniej bez publiczności - wiadomość - 2020-02-28
Tym razem zawodnicy będą musieli obyć się bez dopingu publiczności.

Dzisiaj rusza turniej esportowy IEM Katowice 2020. Przez kolejne trzy dni profesjonalni gracze będą rywalizowali w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. Niestety, tegoroczna edycja różni się od poprzednich w istotny sposób – tym razem w katowickim Spodku zabraknie publiczności. Wszystko z powodu zagrożenia koronawirusem.

Jeśli więc kupiliście bilety na imprezę, to nie macie po co fatygować się na miejsce (ani dzisiaj, ani w weekend). Warto uściślić, że same zawody odbywają się zgodnie z planem, tyle że nie będzie im się przyglądała żywa publiczność. Pozostaje więc śledzenie streamów (w serwisie Twitch możecie śledzić rozgrywki w CS:GO oraz w StarCrafta II). Organizatory obiecali, że zwrócą koszty biletów.

Losy imprezy ważyły się do ostatniej chwili. Jeszcze wczoraj wszystko wskazywało, że odbędzie się ona zgodnie z planem. Wieczorem wojewoda śląski zakazał jednak udziału publiczności w Intel Extreme Masters. Decyzję taką podjął po uzyskaniu rekomendacji od Głównego Inspektora Sanitarnego.

Decyzja ta jest zrozumiała. Szkoda tylko, że podjęto ją tak późno. Do Katowic zjechało już bowiem wiele osób, które nie mogą liczyć na zwrot kosztów pobytu w hotelach.

Zakaz udziału publiczności w IEM Katowice 2020 to tylko najnowszy efekt koronawirusa. Wcześniej odwołano m.in. imprezę Mobile World 2020 w Barcelonie. Wiele firm postanowiło również odpuścić sobie w tym roku PAX East 2020 oraz GDC 2020. Epidemia wpływa też na produkcję sprzętu oraz gier.

  1. Oficjalna strona IEM Katowice 2020
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.