Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 20:20

IEM 2020 odbędzie się bez udziału publiczności

Do sieci właśnie trafiła oficjalna informacja, że tegoroczna impreza Intel Extreme Masters odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem podjęcia takiej decyzji są obawy wojewody Śląskiego Urząd Wojewódzki w Katowicach Jarosława Wieczorka przed rozprzestrzenieniem się epidemii koronawirusa.

Publiczność nie będzie miała wstępu na tegoroczny IEM. - IEM 2020 odbędzie się bez udziału publiczności - wiadomość - 2020-02-28
Publiczność nie będzie miała wstępu na tegoroczny IEM.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach właśnie ogłosił, że tegoroczna impreza Intel Extreme Masters odbędzie się bez udziału publiczności. To obawa przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa zmusiła wojewodę Jarosława Wieczorka do podjęcia takiej decyzji (do której musieli dostosować się organizatorzy imprezy). Jeszcze wczoraj pojawiła się informacja, że każdy uczestnik przed wejściem zostanie przebadany pod kątem podwyższonej temperatury. Dzisiaj jednak wiemy już, że publiczność na IEM po prostu nie wejdzie. Takie działania wydają się w pełni uzasadnione, bowiem na wydarzeniu miało pojawić się wiele osób z różnych zakątków świata, co tylko sprzyja rozwinięciu się epidemii. Warto jednak nadmienić, że zaplanowane turnieje odbędą się zgodnie z planem i będzie można je obejrzeć w sieci.

Przypomnijmy, że epidemia koronowirusa zbiera obecnie żniwo w branży gier wideo. W przeciągu kilku ostatnich dni dowiedzieliśmy się, że z tegorocznej edycji Game Developers Conference (GDC) zrezygnowali Hideo Kojima oraz PlayStation. Swoją obecność na tej imprezie ograniczy także Electronic Arts. Najprawdopodobniej z tego samego powodu m.in. CD Projekt RED oraz Sony nie pojawią się na PAX East 2020.