Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2020, 21:10

autor: Entelarmer

Hideo Kojima rezygnuje z GDC 2020 z powodu koronawirusa

Studio Kojima Productions nie pojawi się na targach GDC 2020. Zespół Hideo Kojimy zdecydował się zrezygnować z udziału w imprezie w związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa, tym samym biorąc przykład z Sony.

Hideo Kojima będzie kolejnym wielkim nieobecnym na tegorocznej edycji GDC. - Hideo Kojima rezygnuje z GDC 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-02-25
Hideo Kojima będzie kolejnym wielkim nieobecnym na tegorocznej edycji GDC.

Koronawirus nie oszczędza nikogo – zwłaszcza organizatorów wszelkiego rodzaju imprez pokroju MWC 2020. Kolejną ofiarą COVID-19 mogą stać się kalifornijskie targi GDC 2020, z których zrezygnował choćby zespół Kojima Productions. Jak łatwo zgadnąć, uwzględnia to również samego Hideo Kojimę. Ojciec serii Metal Gear miał poprowadzić godzinny wykład Death Stranding’s Design Philosophy, w ramach którego miał opowiadać o tworzeniu swojego ostatniego dzieła. Niestety, uczestnikom konferencji przyjdzie obejść się smakiem.

Japoński deweloper to nie jedyna firma, którą wystraszył rozwój epidemii nowego koronawirusa, w tym odkrycie nowego ogniska choroby we Włoszech. Wcześniej z udziału zrezygnowały spółki Facebook oraz Sony, w tym drugim przypadku kontynuując trend wycofywania się z kolejnych imprez pokroju MWC 2020, PAX East 2020 oraz – choć w tym przypadku nie z powodu epidemii – E3 2020. W porównaniu z tym nieobecność pojedynczego studia wydaje się jedynie drobnostką, choć na pewno wielu będzie mocno rozczarowanych decyzją Kojimy. Pytanie tylko, czy na tym się skończy, czy też tegoroczna edycja GDC będzie kolejnym wydarzeniem, które ugnie się pod wpływem koronawirusa?