Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2018, 09:51

autor: Adrian Werner

Sony nie pojawi się na targach E3 2019

Sony postanowiło walkowerem oddać E3 2019 Microsoftowi. Producent ogłosił, że nie pojawi się na przyszłorocznych targach ani nie zorganizuje w tym samym czasie żadnej własnej imprezy.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Na E3 2019 zabraknie Sony. - Sony nie pojawi się na targach E3 2019 - wiadomość - 2018-11-16
Na E3 2019 zabraknie Sony.

Firma Sony poinformowała, że nie pojawi się na przyszłorocznych targach E3. Będzie to pierwsza od 24 lat edycja tej imprezy, na której zabraknie producenta konsol z rodziny PlayStation.

Co więcej, japoński gigant nie zamierza zorganizować w tym samym czasie żadnego alternatywnego eventu. Firmy Electronic Arts i Microsoft swoje konferencje urządzają poza samymi targami, ale w praktyce te imprezy są traktowane przez dziennikarzy i graczy jako część E3. Sony zaprzeczyło jednak, że zamierza zrobić coś podobnego.

Decyzja Sony wydaje się częścią większego trendu odchodzenia od imprez typu E3. Firma Nintendo już od dłuższego czasu stawia na wirtualne eventy, transmitowane przez Internet. Nie znaczy to, że same targi przestaną być organizowane, ale giganci branży wolą stawiać teraz na własne wydarzenia. Jeśli już pojawiają się na E3, to w ograniczonej formie.

Przypomnijmy, że niedawno dowiedzieliśmy się, iż w tym roku nie zostanie zorganizowane PlayStation Experience. Wytłumaczono wtedy, że decyzja ta wynika z faktu, iż firma po prostu nie miałaby co pokazać na tej imprezie. Ta konferencja organizowana była tradycyjnie w grudniu, więc w ciągu siedmiu kolejnych miesięcy (E3 2019 odbędzie się w czerwcu) zapewne niewiele uległoby zmianie w tej kwestii.

Wśród nadchodzących exclusive’ów finansowanych przez Sony znajduje się wiele obiecujących tytułów, takich jak Ghost of Tsushima, Death Stranding, czy The Last of Us: Part II. Gry te widzieliśmy już jednak kilkakrotnie i od konferencji na E3 gracze oczekują zapowiedzi nowych projektów. Wiemy, że od pewnego czasu trwają prace nad PlayStation 5 i możliwe, że korporacja część swoich sił i środków przeniosła już na tworzenie produkcji na kolejną generację.

Warto na koniec wspomnieć, że w odpowiedzi na decyzję Sony firma Microsoft zapewniła, że pojawi się na targach E3 2019.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach