Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2018, 12:16

PlayStation Experience 2018 odwołane, Sony nie ma co pokazać na imprezie

Firma Sony poinformowała, że w tym roku nie odbędzie się PlayStation Experience. Wynika to z tego, że koncern nie miałby za bardzo co pokazać na tej imprezie.

W tym roku fani będą musieli obejść się smakiem. - PlayStation Experience 2018 odwołane, Sony nie ma co pokazać na imprezie - wiadomość - 2018-09-30
W tym roku fani będą musieli obejść się smakiem.

Przez ostatnie lata użytkownicy konsol firmy Sony przyzwyczaili się do niecierpliwego wyczekiwania na grudniową imprezę PlayStation Experience, która tradycyjnie pełna była zapowiedzi gier oraz świeżych materiałów z ujawnionych wcześniej projektów. Niestety, okazuje się, że 2018 roku konferencja się nie odbędzie.

Przewodniczący Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Shawn Layden, ogłosił, że w tym roku nie zostanie zorganizowane PlayStation Experience. W przypływie zaskakującej szczerości wyznał, że firma po prostu nie miałaby co pokazać na tej imprezie. Spider-Man był ostatnią dużą tegoroczną premierą w planach koncernu. Teraz jego studia koncentrują się na przyszłorocznych projektach, takich jak Dreams czy Days Gone.

Podczas zeszłorocznej edycji skoncentrowano się bardziej na świeżych materiałach z ujawnionych wcześniej gier. - PlayStation Experience 2018 odwołane, Sony nie ma co pokazać na imprezie - wiadomość - 2018-09-30
Podczas zeszłorocznej edycji skoncentrowano się bardziej na świeżych materiałach z ujawnionych wcześniej gier.

Oczywiście, Sony mogłoby po prostu pokazać świeże materiały z zapowiedzianych wcześniej produkcji. Gracze przyzwyczaili się jednak, że podczas PlayStation Experience ujawniane są nowe gry. Przykładowo, w 2016 roku były The Last of Us: Part II oraz Uncharted: The Lost Legacy. W 2017 r. było już bardziej chudo i nie brakowało głosów niezadowolenia. W tym roku bez nowości dużego kalibru gracze mogliby być zawiedzeni, więc uznano, że nie ma sensu organizować imprezy.

Trudno ocenić, czy ta decyzja jest słuszna. Z jednej strony na pewno część osób narzekałaby na brak nowych zapowiedzi. Z drugiej strony wątpimy, czy większość graczy nie chciałaby zobaczyć imprezy wypełnionej świeżymi gameplayami z takich tytułów jak Days Gone, Ghost of Tsushima, The Last of Us: Part II i Death Stranding. Zwłaszcza, że do tego doszłyby najpewniej jakieś projekty niezależnych deweloperów.

Pozostaje mieć nadzieję, że PlayStation Experience zrobi sobie tylko jednoroczną przerwę i impreza powróci w 2019 r.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation