Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 20:59

autor: Froozyy

Microsoft, Unity oraz Epic Games rezygnują z GDC 2020

Właśnie dowiedzieliśmy się, że z udziału w tegorocznej edycji GDC zrezygnowały kolejne firmy. Są to Microsoft, Unity oraz Epic Games, które podobnie jak poprzednicy obawiają się o epidemię koronawirusa oraz zdrowie swoich pracowników.

Czy tegoroczna edycja GDC w ogóle się odbędzie? - Microsoft, Unity oraz Epic Games rezygnują z GDC 2020 - wiadomość - 2020-02-28
Czy tegoroczna edycja GDC w ogóle się odbędzie?

Do listy firm, które rezygnują z udziału w tegorocznej edycji Game Developers Conference (GDC), dołączają kolejne duże marki. Tym razem są to Microsoft, Unity oraz Epic Games (podajemy za serwisami Kotaku oraz Venture Beat). Powód ich rezygnacji jest taki sam, jak poprzedników – obawa przed obecnie panującą epidemią koronawirusa.

Warto jednak wiedzieć, że Microsoft postanowił przenieść swoją prezentację, która miała mieć miejsce podczas GDC, na okres od 16 do 18 marca. Pokaz ten odbędzie się tylko przez internet i każdy będzie mógł go obejrzeć we własnym domu pod tym adresem. Podobne działania podejmie także Epic Games.

Przypomnijmy, że oprócz wyżej wymienionych firm z udziału w GDC zrezygnowali także Hideo Kojima oraz PlayStation. Swoją obecność na tej imprezie ograniczy również Electronic Arts. W tym momencie należy zastanowić się, czy wydarzenie to w ogóle się odbędzie. Na oficjalną informację w tej sprawie będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Warto zaznaczyć, że obawa przed epidemią przyczyniła się także do decyzji o zrezygnowaniu z udziału publiczności w tegorocznej edycji Intel Extreme Masters, a także całkowitym odwołaniu targów Mobile World Congress 2020 w Barcelonie.