Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 22:02

Gameplay z Baldur's Gate 3 [Aktualizacja]

Dziś w nocy odbyła się prezentacja Baldur's Gate III na festiwalu PAX East 2020. W ramach niego twórcy pokazali pierwszy gameplay oraz podzielili się informacjami na temat gry.

Aktualizacja

W sieci możecie już znaleźć pierwsze gameplaye z gry Baldur’s Gate III (ten pokazany oficjalnie obejrzycie poniżej). Z zaprezentowanych materiałów przede wszystkim dowiadujemy się, jak prezentuje się produkcja od strony graficznej, a także poznajemy filary jej rozgrywki.

W BG III walki rozegramy w systemie turowym, a nasza drużyna będzie składać się maksymalnie z czterech członków. Warto także zaznaczyć, że dialogi zostały stworzone na podobieństwo tych znanych nam ze współczesnych gier RPG akcji. Po więcej informacji o Baldur’s Gate III zajrzyjcie do naszej tekstowej zapowiedzi oraz sprawdźcie, co ciekawego ma na ten temat do powiedzenia jeden z redaktorów tvgry.pl – Mateusz „Arasz” Araszkiewicz.

Oryginalna wiadomość

Dziś, zgodnie z zapowiedzią, zobaczymy pierwszy pokaz rozgrywki z gry Baldur’s Gate III. Prezentacja nowej odsłony kultowego cyklu RPG odbędzie się w ramach tegorocznego festiwalu PAX East. Transmisja z wydarzenia zaplanowana jest na godzinę 21:00 czasu polskiego – obejrzyjcie ją na kanale YouTube usługi Google Stadia.

Gameplay to nie jedyna atrakcja pokazu. Jak przypomniało Larian Studios, oprócz prezesa Swena Vinckego na scenie zobaczymy także tajemniczego gościa. Poza tym po prezentacji przewidziano sesję pytań i odpowiedzi, która powinna dostarczyć wielu informacji na temat gry. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajdzie się data premiery pełnej wersji tytułu. Baldur’s Gate III trafi do Wczesnego Dostępu Steama jeszcze w tym roku. Na razie mowa jest tylko o wydaniu na komputery osobiste (w tym w ramach usługi Google Stadia), ale niewykluczone, że – wzorem poprzednich produkcji studia – w późniejszym terminie trzeci Baldur’s Gate trafi także na konsole.

Fani RPG mają dziś swoje święto. - Gameplay z Baldur's Gate 3 [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-02-27
Fani RPG mają dziś swoje święto.