Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 10:54

autor: Bartosz Świątek

Wyciekły pierwsze screeny z Baldur’s Gate 3

W sieci pojawiło się kilkanaście screenów z wyczekiwanej gry RPG od belgijskiej firmy Larian Studios – Baldur’s Gate III. Możemy na nich zobaczyć m.in. walkę, postacie i dialogi.

BG3 na pierwszych screenach. - Wyciekły pierwsze screeny z Baldur’s Gate 3 - wiadomość - 2020-02-27
BG3 na pierwszych screenach.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawiło się kilkanaście screenów z Baldur’s Gate III;
  2. prezentują m.in. eksplorację, walkę, wygląd postaci i system dialogowy.

Jak wiadomo, w czasie rozpoczynającej się dziś imprezy PAX East 2020 firma Larian Studios planuje zaprezentować światu pierwszy gameplay z wyczekiwanej gry RPG – Baldur’s Gate III. Wygląda na to, że nastąpił przeciek i jeszcze przed prezentacją w sieci pojawiła się spora liczba screenshotów prezentujących głośną produkcję. Początkowo można było je zobaczyć na portalu JeuxVideo, ale zostały już usunięte. Nadal są jednak dostępne w serwisie Imgur. Kilka wybranych znajdziecie też poniżej.

Wszystko wskazuje na to, że szykuje nam się tytuł dość zbliżony do poprzedniego dzieła tego dewelopera – świetnego Divinity: Original Sin II. Choć modele postaci prezentują się zauważalnie inaczej, a środowisko gry jest odrobinę mniej kolorowe, to zarówno system dialogowy, jak i walka ewidentnie nawiązują do wspomnianej gry (choć użytkownicy forum ResetEra spekulują, że być może w BG3 znajdziemy zarówno system turowy, jak i aktywną pauzę). Czy to źle? Z jednej strony nie, bo druga część cyklu D:OS była bardzo udana. Z drugiej… można mieć wątpliwość, czy to faktycznie jeszcze Baldur’s Gate. Pozostaje tylko czekać na gameplay.

Pierwsze screeny z Baldur's Gate III.

Przypominamy, że Baldur’s Gate III zmierza na pecety. Gra pojawi się również na platformie Google Stadia. Na razie nie znamy daty premiery pełnej wersji, ale wiemy, że produkcja w tym roku zadebiutuje we wczesnym dostępie.

  1. Baldur’s Gate III – strona oficjalna
  2. Wszystko o Baldur’s Gate III
  3. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?